Tag: лосос

Видео, Главни јадења

Њоки со брокула и лосос во кремаст сос

Лесен оброк за сите љубители на риба и тестенини. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Главни јадења

Деликатес: Лосос со спанаќ и сирење

Направете вкусен лосос со спанаќ и сирење.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша […]

Главни јадења, Посно и веге

Деликатес: Лосос со бело вино и лук

Направете лосос со бело вино, има супер арома и вкус. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења, Посно и веге

Вкусен ручек: Запечен лосос

Подгответе лосос по овој рецепт и уживајте во вкусниот ручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Повеќе

Што треба да ставите на лососот за да има совршен вкус и арома

Лососот е една од најздравите риби, а совршено оди со неколку зачини. Класичен микс ос сол и бибер е совршен. Исто така, лук во прав. Супер е и со сок од лимон и рузмарин кој дава посебна арома. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од […]

Главни јадења, Предјадења

Лосос во лиснато тесто

Предлог за вкусен ручек… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Главни јадења, Предјадења

Супа со лосос

Рецепт за вкусна супа со лосос. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Главни јадења

Лосос во маринада од мед и сенф

Вкусен рецепт за јадење од лосос. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Главни јадења

Вкусен и здрав оброк: Лосос тост

Брзо и лесно подгтовете вкусен оброк од лосос. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Tips & Tricks

Правила за печење лосос – Вака ќе биде најсочен

Лососот е највкусната и најздрава риба, многу помага и се комбинира во многу ручеци. Има многу омега 3 масни киселини.По правило за да е совршен, не треба да се пече долго. Котлети ќе бидат готови за 15 минути, додека цел лосос за 40 минути на 200 степени во рерна.   […]