Tag: лесно

Салати

Салата со модри патлиџани како од кафеана – Сад кој е полн со деликатес

Сите трагаме по нови вкусови, нешто навистина необично и различно кое ќе биде рај за сите сетила. Ако ви здодеа од вообичаената подготовка на салати, имаме зимска и вкусна идеја за вас: За декорација можете одозгора врз садот за послужување да наредите печен модар патлиџан исечкан на листови, како и […]

Десерти

Пудинг бомбици – меки топчиња со кокос кои лесно се прават

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време, ви нудиме брз десерт од пудинг.Направете вкусни пудинг бомбици.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта

Десерти

Рецепт кој се пренесува од колено на колено: Највкусни ванилици со ореви

Направете вкусни колачиња – ванилици со ореви. Рецепт на нашите баби и мајки кој се пренесува со генерации, а не губи на популарност. Ова е рецептот за колачињата кои едноставно се топат во уста: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Крофни од банана и јаболка Експрес крофни Трилече […]

Деликатеси, Десерти

Не го фрлајте стариот леб: Неколку состојки и добивате нешто повкусно од торта

Никогаш не фрлајте храна! Ако имате стар леб дома, искористете го да направите вистински деликатес кој има долга традиција. Неверојатно вкусен десерт за сите сетила. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Десерти

Брзи и меки крофни – Рецепт за вкусен старт на денот

Направете брзи и вкусни крофни по рецепт кој ќе сакате да го зачувате. Ова се состојките и начинот на подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Крофни од банана и јаболка Експрес крофни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Десерти

Едноставен рецепт со кој е невозможно да згрешите:  Какао бомбици со бисквити

Направете вкусни и брзи какао бомбици со кои е речиси невозможно да погрешите. Ова е рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Главни јадења

Брз ручек како од ресторан – Рецепт за цело семејство

Направете вкусен деликатес од кој на сите ќе им застане здивот. Ручек кој за брзо време ќе биде, но и за брзо време ќе го снема од масата. Еве што ви е потребно и како да го направите овој деликатес со компири и сланина: Пријатен ручек! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Повеќе […]

Салати

Брза компир салата – Неколку состојки ја прават посебна

Компир салатата е секогаш посебна и вкусна, а овој рецепт отсега ќе ви биде еден од омилените. Еве кои состојки ви се потребни и како да ја приготвите: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Десерти

Вистински деликатес од неколку состојки: Домашна алва која никој нема да ја заборави

Направете вкусна домашна алва од вообичаени состојки, со неодолива арома, која сите ќе бараат рецепт или почесто да ја правите. Еве ги состојките и начинот на подготовка: Уживајте во овој домашен рецепт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно […]

Десерти

Бајадера за 20 минути – Домашна варијанта без миксер и печење

Направете го омилениот десерт на сите генерации за кој даваме куп пари. Бајадера готова за 20 минути, со малку состојки, без печење, миксер, и без мака. Еве како да го направите: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо […]