Tag: лесно

Десерти

Вкусен колач со интересно име: „Свекрвино око” – Ова е рецептот

Направете вкусен колач кој има провокативно и интересно име – „Свекрвино око”. Ова е рецептот и начинот на подготовката: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]

Десерти

Повкусни од крофни – Мафини со цимет, извадете ги калапите и фатете се за работа

Вкусни мафини кои потсетуваат на крофни со цимет. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: На здравје и уживајте во вкусот на овој десерт 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Мафини со ореви и цимет Нутела мафини Сочни банана мафини Највкусен рецепт за солени мафини Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно […]

Десерти

Лондонски плочки со џем и ореви – Нов рецепт за кога ќе ви се пријаде благо

Направете вкусен колач кој го носи името „Лондонски штангли”, а е толку лесен и кремав. Ова е рецептот: На здравје десерт! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Деликатесни бомбици Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Домашни крем банани […]

Десерти

Чоколадни бомбици – Нема печење, лесен рецепт, готови се за миг

Направете вкусни чоколадни бомбици – десерт кој ви предлагаме да го направите за свечената трпеза или претстојните празници. Ова се состојките кои ви се треба, како и начинот на подготовка:: Уживајте во слаткиот вкус на празниците 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со […]

Главни јадења, Деликатеси

За вкусна вечера ви требаат 15 минути – Не може да биде поедноставно

Направете многу вкусна вечера за само 15 минути по лесен и брз рецепт. Ова е сè што ви треба за деликатесен крај на вечерта: Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Појадок или вечера за 15 минути Прилог или вкусна вечера Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во […]

Десерти

Мерките се во лажици – Чоколадна торта за во микро, готова за миг

Направете совршена чоколадна торта за која мерките се во лажици. Нема многу мака и труд. Ова е сè што ви треба: Уживајте и гответе со љубов 🙂 Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Предјадења

Рецепт за вкусен старт на денот – Домашни уштипци, готови додека да трепнете

Направете вкусни уштишци готови за миг со кои денот ќе го започнете на вкусен начин. Еве кои состојки ви се потребни, како и начинот на подготовка. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Појадокот со кој Кардашијан ослабе но ги задржа облините Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски […]

Tips & Tricks

Трик со кој рибата нема да ви се залепи на скара – Нема нервози и чистење

Скарата ќе остане чиста, а рибата цела и вкусна и нема да се лепи. Постои еден трик, а тоа не е со користење на алиминиумска фолија. Потребно е да ја премачкате рибата со малку мајонез пред да ја ставите на скара. Ќе биде вкусна, целосна и нема да направите неред. Овој […]

Десерти

Колачиња со ореви од само 4 состојки – За празничната трпеза и ненајавени гости

Направете вкусни колачиња со ореви за празничната трпеза или како десерт за секој ден. Ова е рецептот за нив, брз е и лесен: Уживајте во овој вкусен десерт! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Tips & Tricks

Заборавете на мачното чистење на ледот од ладилникот – Има лесен трик

Речиси секој од нас знае колку е макотрпно чистењето на ладилникот, но сега постои брз и едноставен трик со кој нема главоболка. Сè што треба е ѕидовите, фиоките или комората на ладилникот, во зависност од тоа што имате во него, да ги премачкате со малку масло. Тоа ќе создаде лизгава […]