Tag: лесно

Главни јадења

Четири оброци, четири намирници = Ручек за 200 денари

Направете вкусни рецепти од само четири намирници за нешто помалку од 200 денари.Сè што треба е да го погледнете следното видео. Внатре се прикажани и намирниците, и начинот на нивната подготовка. Брзо, вкусно и евтино: Повеќе вести на Готви.мк Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави […]

Meat, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Пилешко со портокал – комбинација со неодолив вкус

Направете вкусно пилешко месо со овошје. Портокалот ќе го надополни вкусот, а сите ќе бидат задоволни. Иако на прв поглед звучи чудно, сепак, во кујната е дозволено мешање на сите состојки. Ќе се изненадите.   Подготовката погледнете ја во видеото: Повеќе вести на Готви.мк: Со неколкудневен природен третман повторно до […]

Meat, Главни јадења

Брз и вкусен ручек од малку состојки: Пилешко во бешамел

Секојдневно готвиме и ни снемува идеи за нешто интересно и невообичаено што ќе има одличен вкус. Овој пат ви нудиме пилешко месо во бешамел сос кое одлично ќе ви користи како главно јадење, но и како предјадење. Потребни ви се само неколку состојки и малку труд. Повеќе рецепти на Готви.мк: […]

Забава

ВИДЕО: Готвењето не е лесна работа – ова видео е доказ

Ова видео е доказ дека готвењето не секогаш е лесна работа. Потребно е многу љубов, учење, умешност и желба за да се направи вкусен специјалитет во кујната. Погледнете ги овие смешни случки на следното видео: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]

Главни јадења, Предјадења

Полнета пица – вкус како од врвните пицерии

За триесетина минути направете полнета пица, доволна за шест лица. Ова јадење може да биде појадок, како и ручек или вечера. Поврзани вести на Готви.мк: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Десерти

Банана пудинг за совршени ноќи со семејството

Доколку седите со семејството и се мислите што благо да каснете и да се освежите, тогаш решението е пудинг од банани кој има прекрасен вкус. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, потребно е нешто што е брзо, евтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути. Повеќе десерти […]

Pastes, Главни јадења

ВИДЕО рецепт: Нема побрз начин да направите лазања

Рецептот за лазања на сите им е добро познат, но ова уживање од италијанската кујна, од сега може да го направите многу побрзо. Ви требаат вообичаените состојки и еден подлабок сад. Верувајте, ќе уживате во вкусот.Погледнете што треба да правите во следното видео и гответе со љубов 🙂 Повеќе вести […]

Салати

Витамини во чинија: Шарена салата со зелка и јаболко

Летото е период кога треба да бидеме витки, а тоа најдобро се постигнува со салати. Ова е супер брз рецепт за вкусна салата каква што немате јадено до сега. Повеќе вести на Готви.мк Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]

Pastes

За љубителите на италијанска кујна: Гратинирани шпагети за вкусен викенд

Познатиот вкус на тестенини, на сосема нов начин. Направете вкусни шпагети за цело семејство. Еве што ви треба: Повеќе рецепти за љубителите на италијанската кујна на Готви.мк ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите […]