Tag: лесно

Видео, Десерти

ВИДЕО: Бананите ги наполни со чоколада – домаќинките полудеа по ова

Стави чоколадо во банана и направи совршенство. Десерт од соништата за пет минути.Ви треба само да го погледнете видеото. Повеќе на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија Кои се омилените […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испечете компири во микро – да, можно е!

Постои поедноставен начин од стоењето до шпорет за да испечете компири. Компирите се омилено јадење на речиси сите генерации, ги сакаме секакви, пржени, варени, печени, а овој пат ви го нудиме најлесниот начин да си приготвите ручек.Направете компири во микро. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]

Видео, Десерти

Лесен чоколаден десерт за целото семејство

Викендот започна, и секако ако сакате да го поминете убаво и да имате хармонија во домот, ви нудиме десерт кој сите ќе ги израдува. Неколку состојки за чоколадно уживање. Погледнете како се подготвува во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути […]

Препораки

За 10 минути направи ЧУДО од крема: Ги брише брчките и лузните

Сите се грижат за својот изглед, особено за здравјето и негаа на лицето. Ако сакате да немате брчки, годините да исчезнат како со магично стапче и да изгледате помладо, ви требаат само две состојки. Нивната мешавина лечи се. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја […]

Десерти

Највксуниот десерт се прави во еден здив: Мачмелоу торта

Направете вкусна мачмелоу торта која е вистинско бело и пенасто уживање на кое најмногу ќе му се радуваат дечињата. Повеќе на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Десерти

ТУРСКИ РАФАЕЛО: Десерт за 15 минути

Направете турски рафаело десерт од кој застанува здивот. Ви требаат млеко, кокос, шеќер, ванилин шеќер, брашно, маргарин, лешници. Повеќе на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не […]

Предјадења

Мирис на пирошки во кујната: Најбрзиот рецепт

Ви требаат сао неколку состојки за да ги направите највкусните пирошки. И тоа само за неколку минути. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО: Пирошки од бајат леб – ова мезе е „прсти да излижеш” Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз […]

Видео, Главни јадења

ТРИ СОСТОЈКИ, ЕВТИНО И БРЗО: Направете ручек за десетка

Направете брз ручек за своето семејство со три вкусни и евтини намирници.Се што ви треба е тесто, виршли и чедар. Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука […]

Предјадења

ВИДЕО: Пирошки од бајат леб – ова мезе е „прсти да излижеш”

Направете вкусни пирошки од бајат леб кој сите го имаме по дома. Ви треба малку труд и малку време. Подготовката е опишана во следното видео:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано […]

Главни јадења

ВИДЕО: Пица мафини – креативен оброк од омилениот вкус на сите генерации

Вкусот на пица е омилениот вкус на сите генерации. Овој пат ви нудиме пица мафини на кои нема да одолеете.Ќе имате вкусен и прекрасно декориран и сервиран ручек на трпеза. Еве што ви е потребно за овој деликатес:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица […]