Tag: лесно

Tips & Tricks, Видео

Видео: Го истри морковот со жица за садови – трикови за во кујна за кои не сте чуле

Cooking tips 👩🏼‍🍳👌🏻 ❤ LIKE & TAG someone who would love this ❤ 〰〰 Follow 👉 @TheHungryFriends Follow 👉 @TheHungryFriends A post shared by Food 🍽 The Hungry Friends® (@thehungryfriends) on Aug 27, 2017 at 8:59am PDT Зема леб и го потопи во вода, па го испече и беше мек […]

Tips & Tricks

Домот ви мириса на пржено? – отстранете го мирисот брзо и лесно

Ако сте правеле ручек, сте пржеле месо, риба, или непто друго со силен мирис, а потоа никако не може да излувтирате, се што ви треба е оцет. Само ставете оцет во една чаша и оставете да отстои преку ноќ. Потоа, сите мириси ќе исчезнат. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки […]

Видео, Главни јадења

Четири оброци за четири дена во еден плех – брз и економичен ручек

Четири јадења, за четири дена во еден плех. На каналот на Практична жена се појави видео од брза и едноставна подготовка на неколку оброци. ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Отстранете ги семките од лубеница за 2 секунди

Во овие врели денови, лубениците се вистинско освежување зарем не? Повеќето луѓе ги сакаат, но она што никој не го сака се семките во нив. Треба да ги отстраниме, а тоа ни одзема време и ни го уништува уживањето. Тоа повеќе не е проблем, а еве и зошто. Ви претставуваме […]

Tips & Tricks

Дамки од кечап на чаршавите или облеката? – еве како да ги извадите за секунда

Ако уживавте во омилениот вкус на кечап на јадењето и при тоа се накапавте, ви нудиме решение како да ја исчистите дамката. Се што треба е да ја намокрите дамката, да ставите на неа алкохолен оцет, па по неколку минути да исперете. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет […]

Tips & Tricks

Дамките од боровинка може да ги отстраните за секнда – еве како

Ако уживавте во торта со шумско овошје или пиевте сок од боровинка, а бевте невнимателни и се накапавте, решението е ова:Во литар вода ставете лажица алкохолен оцет и половина чажица детергент течен. Нека отстои на дамката 20 минути па исперете. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Видео, Десерти

Нема печење, мачење и стоење: Кремава торта со овошје, освежете се летово

Летото е период кога сите сакаме освежителен и вкусен десерт, без многу мака, печење и стоење. За сите домаќинки, ова е совршен десерт кој ги исполнува сите летни услови.Кремасто, вкусно, брзо, достапно за секој џеб, со шумско овошје кое уште повеќе ќе ве освежи во пеколните денови и ноќи. Ова […]

Видео, Главни јадења

Овој вкус ништо не го надминува: Супер идеја за ручек набрзина

Супер идеја за ручек набрзина, вкусно, здраво и навистина брзо. Направете боранија од рерна, видеото ќе ви покаже зошто е посебна. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Видео, Десерти

Колач без печење: Се прави за миг, го собира во шолја, вкусот одличен

Направете летен десерт за сите сетила. Чизкејк во чаша, навистина брзо и вкусно. Ова е вкусот на летото: Погледнете ТУКА Повеќе на Готви.мк: Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ХИТ: Најбрзите и највкусни бомбици

Со неколку состојки може да направите брзи и вкусни бомбици. Ви требаат чоколадо, банани и кокос.Ова е начинот на подготовка:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]