Tag: лек

Видео, Препораки

Ве боли главата? – фрлете ги апчињата, лекот е во кујната

Главоболката е неизбежен дел од стресното секојдневие во кое живееме. Наместо да се труете со апчиња и лекови, ако имате проблем со глават, се што ви треба се бадеми.Ова видеот ќе ви покаже зошто токму тие се лекот:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Видео, Препораки

РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете

Постои 1001 причина зошто да пиеме сок од домати. Има супер вкус, лековит е, претставува цела ризница на здравје. Полн е витамини, одличен е за многу проблеми и болести.Инфомирајте се за се од видеото: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да […]

Tips & Tricks

2.000 години стара традиција: Со мешавина од овие три состојки избегнете разни болести!

Потребни ви се само три состојки, евтини и достапни… Овој рецепт е познат во источна Индија каде е познато дека луѓето во помал процент заболуваат од тешки болести. Овие три состојки можете да ги воведете во секојдневната исхрана, а некои истражувања покажуваат дека спречуваат разни болести. Имено, мешавината од куркума, […]

Препораки

Ги шокираше и докторите- ова лекува болни колена, регенерира коски и зглобови веднаш

Лицата кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тоа може да биде неподносливо. Не е решение само да пиете таблети против болки.Ова решение многумина го препорачуваат, а не нанесува штетни последици.   Само измешајте ги сите состојки заедно во блендер и конзумирајте по една лажица два пати дневно. […]

Tips & Tricks

Јадете лук и мед 7 дена и ќе видите што ќе се случи со вашето тело! (ВИДЕО)

Лукот и медот можеби  ви изгледаат чудно во комбинација, но истата таа комбинација ќе направи чудо за вашето тело. Зајакнете го вашиот имунитет со овој еликсир. Лукот дава многу бенефити благодарение на своето антиоксидантско дејство. Содржи соединение алицин кое докажано го намалува холестеролот во крвта. Оваа намирница е нискокалорична, а […]

Повеќе

Изедете една рака ореви и почекајте неколку часа – она што ќе ви се случи е неверојатно!

Погледнете што потврдуваат најновите истражувања за консумирањето ореви… Научниците откриле дека со секојдневна консумација на ореви можете да ги победите кардиоваскуларните болести, а видливо е и големо подобрување во нивото на холестерол и еластичноста на крвните садови. После само 4 часа, маслото од оревите ќе го подобри протокот на крв […]

Видео, Препораки

Лек за покачена температура – брзо и едноставно, делува веднаш

Сите знаеме како нашите баби и мајки ни ја симнуваа високата температура, со оцет, крпи и компири, но сега постои полесен и поедноставен начин од кујната.Еве како да ја намалите покачената температура. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на […]

Видео, Препораки

Магичен природен лек – За грип, настинка, болки во крајници, нема помоќен!

Со мед, ѓумбир и корен од лимон може да направите најмоќен природен лек за настинка, грип, болки во грлото или за бесоните ноќи поминати со кашлање.Ова е начинот на подготовката:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: […]

Видео, Препораки

Домашна смеса со која болките во зглобовите ќе исчезнат

Ако имате проблеми со болки во зглобовите кои ни се познати на сите, ви нудиме лек од кујната.Решете го проблемот на овој начин, брзо и лесно.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да […]

Препораки

Со оваа билка буквално ќе изумрат ќелиите на ракот

Горчливата диња припаѓа на семејството тропски и суптропски билки, а ја има во Азија и Африка. Позната е по плодот, кој се смета за еден од најгорчливите во светот, но она што е помалку познато е дека е еден од најпознатите.Многу е лековита, ги убива ќелиите на ракот, а тоа […]