Tag: лекар

Препораки

Ова може да биде фатално по здравјето: Први знаци дека сте осетливи на глутен, внимавајте можни се компликации

Некои лица се чувствителни на глутен, а при тоа не се ни свесни, иако тој многу им штети. Овие се главните пет симптоми на осетливост на глутен. Пред се тука е промената на расположение, бидејќи делува на варењето, создава тегоби и тие делуваат да сте нерасположени и депресивни. Постојаниот умор […]

Препораки

Први Мај мириса на скара – внимавајте, секоја година се полнат болниците

Секој Први Мај, Денот на трудот кој е воедно неработен ден, поминува со скара, друштво, музика, излет во природа и многу забава.Сепак, она што претставува опасност е прејадувањето, па затоа особено треба да се внимава, бидејќи сонцето, пиењето алкохол и масната храна може да предизвикаат негативни ефекти. Секоја година за […]

Препораки

Докторите во Германија со овој зеленчук лекуваат рак – третманот трае кратко

Во Германија докторите лекуваат рак со зеленчук кој сите го јадеме. Се работи за модриот патлиџан кој има фитохемикалии во себе кои се нанесуваат како топли облоги.Тој има состојки кои прават ќелиите на ракот во телото да пукнат. Најважното е дека не штети на здравите ќелии. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно […]

Повеќе

Има 100 години и е како младо момче – открива што да јадеме за долг живот

Дедото Елсворт Ворхем во пензија отишол на 95 години, по долгата кариара на кардиохирург, а денес има 100, но и понатаму е како младо момче.-Го знаете она кога луѓето велат дека имаат животен повик? Ја счувствувам дека мојот беше лекарскиот, вели Ворхем. Тој ја открил тајната за здрав и долг […]