Tag: леб

Повеќе, Посно и веге

Вкусен сос со пиперки – Одличен во повеќе комбинации

Сос со пиперки кој одлично оди со месо или друга комбинација по ваш избор. Вкусен и ароматичен, а се прави вака: Може да ги послужите со месо или едноставно да уживате во овој вкусен сос со леб. Нема да може да се одлучите како е повкусно 🙂 На здравје! Прочитај […]

Деликатеси, Десерти

Не го фрлајте стариот леб: Неколку состојки и добивате нешто повкусно од торта

Никогаш не фрлајте храна! Ако имате стар леб дома, искористете го да направите вистински деликатес кој има долга традиција. Неверојатно вкусен десерт за сите сетила. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Tips & Tricks

Ставете го ова во кесата – И утредента лебот ќе биде еднакво свеж

Лебот одговара со сите видови јадење, навистина е здрав и хранлив, а сите го сакаме на трпезата. Сепак, некои видови леб кога еднаш ќе се отвори, брзо се стврднуваат. ПСепак, пстои мал трик кој може да го искористите. Потребно ви е мало парче целер. Целерот брзо и лесно апсорбира влага […]

Главни јадења

Златиборски леб: Традиционален планински специјалитет

Автентичен рецепт за вкусна погача… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Видео, Главни јадења

Домашен леб по рецепт на една баба (Видео)

Повксуен леб немате пробано… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Видео, Главни јадења

Направила дупки во лебот и подготвила фантастичен оброк: Ќе го правите секогаш! (Видео)

Ова јадење е готово за 5 минути, а воодушевува со својот вкус! Прво направете дупки во парчиња леб, па ставете ги на намастена тава. Во дупките ставете јајца, а преку лебот додајте коцки кашкавал, ситно сечкана сланина или вашите омилени состојки, по желба. Оставете на рингла додека јајцата не се […]

Главни јадења

Пивски леб: Највкусен на свет, останува свеж и по неколку дена!

Наједноставниот рецепт за леб од пиво кој успева секогаш, а потребни ви се само неколку минути да го замесите. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Главни јадења, Предјадења

Појадок за само 15 минути – Заборавен, а толку вкусен рецепт

Утрото може да започне со овој деликатес кој шири арома поради која сите ќе седнат на маса. Малку подзаборавен, но вкусен рецепт. Еве како да го направите овој појадок: Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не […]

Главни јадења

Погача со јогурт: Најдобриот леб на светот се спрема за 20 минути!

Оваа погача се подготвува со јогурт, кој на тестото му дава убава мекост и беспрекорен вкус. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Десерти

Леб со банани, ореви, како и суви сливи

Неодолив вкус, леб кој ќе го обожава цело семејство! Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]