Tag: леб

Посно и веге, Предјадења

Посен деликатесен појадок: Кришки леб со вкусна смеса какви што не сте јаделе

Направете вкусен посен појадок или вечера. Прилог или мезе кое е посно и вкусно.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не […]

Главни јадења

Тепсија од стар леб, зеленчук и сланина: Брз и вкусен оброк

Ако не знаете што да подготвите на брзина, пробајте го ова вкусно јадење кое се прави брзо и лесно. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Видео, Предјадења

Точни состојки за највкусни пржени лепчиња: Појадок од детството (Видео)

Направете го највкусниот и најточен рецепт за пржени лепчиња во јајца. Вкусот на детството нека ве разбуди ова утро и нека разбуди спомени во вас.Ова е рецептот:         Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки […]

Главни јадења

Врел полнет леб: Ќе го обожавате!

Сите љубители на врел леб од пекара сигурно ќе го засакаат и овој полнет леб. Може да се послужи со некое јадење, но и како предјадење, бидејќи е специјалитет сам по себе. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од […]

Главни јадења

Неодоливи залаци: Запечен леб со сирење и лук

Рецептот е толку едноставен што за миг ќе уживате во неодоливите залаци! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб […]

Предјадења

Брз и вкусен интегрален леб – Не дебелее, а нема шанси да не ви успее

Брз, вкусен и интегрален леб. За сите љубители на леб, кои оброците не можат да ги замислат без него, а сакаат да слабеат.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли и ароматични триаголници со кашкавал Појадок за 20 минути – Пица мафини Само матите и ставате во калап – мафини […]

Главни јадења

Неодолив леб со лук – идеален прилог за јадења од месо и риба

Лебот со лук е омилен прилог со јадења од месо, риба и зеленчук. Можете да го јадете со варива, гулаш, печење, но и како главно јадење… Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 […]

Повеќе, Посно и веге

Вкусен сос со пиперки – Одличен во повеќе комбинации

Сос со пиперки кој одлично оди со месо или друга комбинација по ваш избор. Вкусен и ароматичен, а се прави вака: Може да ги послужите со месо или едноставно да уживате во овој вкусен сос со леб. Нема да може да се одлучите како е повкусно 🙂 На здравје! Прочитај […]

Деликатеси, Десерти

Не го фрлајте стариот леб: Неколку состојки и добивате нешто повкусно од торта

Никогаш не фрлајте храна! Ако имате стар леб дома, искористете го да направите вистински деликатес кој има долга традиција. Неверојатно вкусен десерт за сите сетила. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Tips & Tricks

Ставете го ова во кесата – И утредента лебот ќе биде еднакво свеж

Лебот одговара со сите видови јадење, навистина е здрав и хранлив, а сите го сакаме на трпезата. Сепак, некои видови леб кога еднаш ќе се отвори, брзо се стврднуваат. ПСепак, пстои мал трик кој може да го искористите. Потребно ви е мало парче целер. Целерот брзо и лесно апсорбира влага […]