Tag: леб

Препораки

Во Македонија не се седнува на трпеза без леб: Еве како да јадете и слабеете

Во Македонија е традиција да се јаде со леб. Оние кои не можат да си го замислат ручекот без леб, а сакаат да слабеат, треба да го направат ова: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]

Видео, Десерти

СТАР ЛЕБ И ЈАБОЛКА: Рецепт за неверојатен колач! (ВИДЕО)

Дојде времето на јаболката, да ги искористиме на најдобар можен начин! Ви донесуваме рецепт за идеален десерт од стар леб и јаболка, прелиен со карамел сируп. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за […]

Главни јадења

Најубавиот леб на светот, а никогаш не сте го пробале: Португалска пченкарна погача со мед!

Кога еднаш ќе го пробате, со тешко срце ќе се вратите на обичниот леб… Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Видео, Десерти

БАНАНА И ЛЕБ: Не сте пробале ваков десерт

Банана пудинг со леб е десерт кој ветува врвно задоволство.Начинот на подготовка погледнете го во следното видео: Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Ова не се обични пржени лепчиња: Подгответе ги вака и долго ќе го памтите нивниот вкус!

Речиси и да не постои човек на светот кој не ги сака убавите, сочни пржени лепчиња. За нив ви се потребни само леб, јајца и малку сол. Јајцата добро разматете ги со вилушка, посолете па измакајте го лебот. Ако сакате коричката да биде што покрцкава, би било пожелно лебот да […]

Предјадења

ВИДЕО: Пирошки од бајат леб – ова мезе е „прсти да излижеш”

Направете вкусни пирошки од бајат леб кој сите го имаме по дома. Ви треба малку труд и малку време. Подготовката е опишана во следното видео:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано […]

Видео, Главни јадења

Путер лисната погача (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Погача за секакви прилики… Повеќе вести на Готви.мк Крем супа од зеленчук Одлична идеја за ручек ВИДЕО: 3 брзи видео рецепти за пица Печена пица палачинка Пица на два ката ВИДЕО: Рецепт за пица кој не се пече во рерна Домашна пица капричиоза Посна пица Вистински пица деликатес Ултра брзи […]

Предјадења

ВИДЕО: Пресече кришка леб – погледнете што се криеше во неа

Јајцата се одличен начин да се започне или заврши денот. Ги јадеме секакви, пржени, варени…но сепак ваков деликатес немате пробано до сега. Направете јајце во кришка леб, со што ќе добиете појадок од соништата.   Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Наполнила СТАР ЛЕБ со топен кашкавал и лук. И добила нешто ПОДОБРО И ОД ПИЦА! (ВИДЕО)

Благодарение на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Треба само да ги повторите чекорите прикажани на видеото. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Главни јадења, Предјадења

Супа од печен домат и црвени пиперки

Оваа вкусна и здрава супа многу лесно може да го замени главното јадење… На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба […]