Tag: леб

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Замота колбаси во леб – ручекот по кој полуде светот

Замота колбаси во леб и доби вкусен ручек кој веднаш ќе го направите. Оваа супер идеја ќе го израдува целото семејство. Sausage roll ups #TwistedFood #Sausage #RollUps #Breakfast #Sweet #Hungry A video posted by Twisted Food (@twisted_food) on Oct 22, 2016 at 3:55am PDT Повеќе на Готви.мк: Домашен леб со […]

Видео, Предјадења

Посни стапчиња за грицкање со семки! (ВИДЕО)

Пробајте го овој фантастичен рецепт. Нема да згрешите! Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Парчиња леб стави во сос и ги испече – доби ручек од соништата

Зема кришки леб, ги стави во сосот, стави чедар и кашкавал и ги испече. Доби повеќе од фантазија во кујната.Погледнете го видеото за овој неодолив рецепт: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Стави нутела во леб па го испече – доби чоколаден рај

Намачка Нутела на лебот, го испече и премачка со путер. Доби нешто неверојатно вкусно.Погледнете го следното видео:   Nutella hedgehog bread – no need to say more! 🍫🍞🍫🍞 🔖Source: @twisted_food ❤️TAG someone who would love this! A video posted by FOOD VIDEOS & DIYS (@foodydiy) on Dec 2, 2016 at […]

Главни јадења

Леб со млеко

Исклучително меко и вкусно пециво… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Го наполни лебот со кашкавал, компирите со сланина – доби деликатес!

Го наполни лебот со кашкавал, компири, сланина и направи нешто неверојатно. Погледнете како да направите нешто ново, вкусно и брзо за целото семејство.Подготовката погледнете ја во видеото: Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за […]

Главни јадења

Брзи лепињи без квасец

Овие лепчиња се готови за 15 минути! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Видео, Главни јадења

Лебот го наполни со чајна и кашкавал – ова ќе ви стане омилено јадење

Направи тесто, стави сувомеснато и кашкавал, доматно пире, па го завитка тестото како векна леб и го расече. Доби деликатес!Подготовката погледнете ја во видеото кое следи: Повеќе на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]

Видео, Главни јадења

Растопен кашкавал и лукче – леб од соништата

Мирис на тазе печено лепче од кујната, со арома на лукче. Има ли подобро?Ова е супер рецепт за вкусен ручек во вашиот дом. Ви требаат брашно, шеќер, оригано, лук,вода, чили, путер, кашкавал. Подготовката е опишана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со […]

Видео, Деликатеси, Предјадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ваков деликатес не сте пробале – Леб со пилешко и пармезан

Деликатеси од лепче никогаш доволно. И секој рецепт е посебен и ни се чини за нијанса повкусен од претходните. Ви нудиме еден вкусен видео рецепт кој брзо и едноставно се прави, а крајниот резултат е презадоволни домашни или гости на трпезата. Потребни се: пилешки стек/гради, моцарела или кашкавал по избор, […]