Tag: леб

Видео, Деликатеси

Ваков не сте пробале: Направете леб со тиквици

Направете леб со тиквици, толку крцкав оозгора, а мек како душа од внатре, и најважното вкусен како ништо до сега. Ова е се што ви треба и постапката за припрема:   Прочитај повеќе вести: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое […]

Главни јадења

ВКУСОТ НА МЕДИТЕРАНОТ: Италијански леб со маслинки

Донесете го духот на медитеранот во својот дом, направете традиционален италијански леб со маслинки и послужете го со вино и сирење.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси […]

Главни јадења

БЕЗ МЛЕКО, ЈАЈЦА И ГЛУТЕН: Направете лажен леб – интернетот „полуде“ по овој рецепт!

Овој леб е многу вкусен и едноставен за подготовка, а потребни ве се само неколку состојки. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Видео, Главни јадења

НАЈЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Турски леб кој не се меси (ВИДЕО)

Овој леб ќе го направите многу лесно, а за вкусот ќе раскажувате…За овој леб ќе ви бидат потребни многу малку намирници, но и малку време. Подгответе остро брашно, малку сол и шеќер, квасец, вода, сусам и ким. Брашното, солта, шеќерот и водата измешајте ги во еден сад. Оваа смеса не […]

Видео, Главни јадења

Децата не сакаат да јадат леб? – направете го овој и ќе бараат репете

Ако имате проблем со тоа да ги натерате децата да јадат леб, тогаш ова е спасот за вас. Направете вкусни перничиња од тесто, изгледа неодоливо, а за вкусот нема коментар.Се е прикажано во видеото:   Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што […]

Главни јадења, Предјадења

НАЈБРЗИОТ ДОРУЧЕК: Топчиња од стар леб

Веќе никогаш нема да фрлите стар леб… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Видео, Посно и веге

Регионот полуде, направете ХРОНО ЛЕБ – јадете а не се дебелеете

Иако сите знаеме дека не треба да јадеме леб кога слабееме, хроно лебот е нешто по кое збудале целиот свет.Направете го брзо и лесно, во видеото е прикажано се. Јадете го колку сакате, не дебелее. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]

Главни јадења

Рецепт за највусниот босански сомун!

Сомуните имаат повеќе називи. Било да ги нарекувате лепињи, сомуни, погачи – сите знаете на што мислите. Ви донесуваме рецепт за оригинален босански сомун… Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Главни јадења

ЛЕБ ЗА 15 МИНУТИ: Од овој момент лебот кој го купувате станува минато!

Ништо подобро од фин и вкусен домашен леб, ниту еден купечки не може да го замени. Ви донесуваме рецепт за домашен леб! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Видео, Деликатеси

ТОПЛО, ВКУСНО, КРЦКАВО: Деликатес од стар леб

Направете совршен деликатес од стар леб. Овој рецепт е навистина вкусен, полнет леб кој ќе ви стане омилен.Ова е се што ви треба:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО […]