Tag: лазања

Pastes

Класичен рецепт за лазања: Деликатес кој никогаш не излегува од мода

Направете вкусни лазањи.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Pastes

Повкусна од таа со месо: Лазања со туна и рукола

Направете супер вкусна лазања со туна. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Tips & Tricks

Колку долго се пече лазања – Правила за вкусен италијански специјалитет

Сите сакаме вкусна лазања, а ова се правилата за печењето. Се пече на 180 степени, доволни и се 20-30 минути. Ќе биде крцкава горе, мека внатре. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која […]

Tips & Tricks

За деликатес – Колку долго се варат корите за лазања?

Ако сакате вкусна лазања, а корите треба да се варат, важно е да знаете колку точно се оставаат во врела вода. Корите се варат 4-5 минути не повеќе.Една или две одеднаш се сосема доволни во еден сад. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, […]

Pastes

Лазања полна спанаќ и кашкавал

Направете вкусна лазања полна спанаќ.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано месо […]

Pastes, Главни јадења

Повкусна од таа со месо: Лазања со шунка и кашкавал

Вкусна и брза лазања со шунка и кашкавал. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Pastes, Главни јадења

Пица лазања – Деликатес кој крчка во тава

Направете пица-лазања, деликатес кој се памети. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Мусака со спанаќМусака од карфиолРости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук          

Pastes

Деликатес на денот: Лазања ролнички

Направете вкусни лазања ролнички. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт  

Pastes

Повеќе од деликатес: Лазања полна зеленчук

Направете вкусни лазањи полни зеленчук. Ако ви е доста од болоњезе лазањите и сакате нешто ново и вкусно, ова е супер идеја за вас. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук