Tag: кујна

Видео, Повеќе

ВКУСОТ НА ПРОЛЕТТА: Направете сок од јагоди – БОМБА со витамини

1 кг јагоди, 2 литри вода 1 лимонтус и 250 гр. Шеќер се се што ви треба за највкусен сок од јагоди. Вкусот на сочна и блага јагода е неодолив.. А, откако ќе ги откриете нивните здравствени предности, дефинитивно ќе ги засакате уште повеќе. Еве зошто се смета дека треба […]

Видео, Десерти

ДУПЛО ЧОКОЛАДНО ЗАДОВОЛСТВО: Чоколаден колач со прелив

Превкусно, се топи во устата, чоколаден колач со чоколаден прелив. Нема ништо повкусно, а подготовката е брза и лесна: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Видео, Предјадења

Домашна супа по стар рецепт – здравје во секоја лажица

Направете домашна пилешка супа по стариснки рецепт. Здравје и вкус со секој залак. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Видео, Деликатеси

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Пица на „скара”

Направете запечени  лепчиња со пица фил по најдобар рецепт. Ова видео ќе ви покаже како:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Видео, Деликатеси

Додајте само ДВЕ состојки во компирот и добивате СОВРШЕНСТВО

Ако додадете јајце и брашно во компирот ќе добиете совршенство. Направете ќофтиња од компири. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Десерти

Лења пита по највкусен рецепт – еден додаток ја прави посебна

Ставете јаболки во рецептот за лења пита и ќе добиете совршенство. Ова е најдобриот и најбрзиот рецепт. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]

Видео, Десерти

НЕМА ПОДОБАР РЕЦЕПТ: Баклава на турски начин

Нема повкусен рецепт за баклава. Направете ја на оргинален турски начин.Ова е рецептот:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО ХИТ: Домашна гибаница мека како душа

Ако сакате нешто вкусно кое ќе го намами цело семејство во кујната, ви треба овој рецепт. Брза домашна гибаница по најдобар рецепт.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И […]

Видео, Деликатеси

Со јуфки и сирење се прави највкусната пита – НЕВЕРОЈАТЕН РЕЦЕПТ

Звучи неверојатно  но со јуфки и сирење може да ја направите највкусната брза пита.Ова се потребните состојки и начинот на подготовка:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]

Tips & Tricks

Во вторник имала 72 килограми, во недела 68: Нема сомнение, оваа билка е магична

Многумина од нас го користат магдоносот како билка за слабеење, бидејќи е и зрав и навистина ефикасен.Ослободува и од отоци, инфекции на уринарниот тракт, како и други потешки здравствени проблеми. Овој рецепт е популарен на Балканот и помага здраво да слабеете. Ви требаат 5 супени лажици иситнет магдонос и 1 […]