Tag: кујна

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Залепи пластични лажици – доби нешто за кое даваме куп пари

Со неколку пласични лажици од кујната направи супер ламба која служи како генијална декорација во домот.Еве што треба да правите, потребни ви се пластични лажици, шише, скалпел, ножици, кабел и секако сијалица.   Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри […]

Pastes

Вклучете ја рерната: Запечени макарони со брокула

 Направете супер вкусни макарони со брокула, по супер рецепт и со одличен вкус. Ќе се изненадите од резултатот.   Не заборавајте да готвите со љубов. Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг […]

Видео, Повеќе

КАКО ДА СТЕ ВО КАФЕАНА: Оригинален рецепт за тартар сос

Најубавиот тартар сос кој совршено оди со месо, компирчиња, поховбаници и се од кујната што ќе ви падне напамет, од сега и во вашиот дом. Подготовката погледнете ја во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Нареди сламки за пиење и ги заврза – ја доби најубавата декорација

Зема неколку сламки за пиење, зема линеар и картон,лепило и панделка, и го доби н ајубавиот божиќен венец кој сте го виделе некогаш.Интересно, корисно и креативно, уште еден доказ дека од се може да направиме забава и корисни алатки за домаќинството.   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена […]

Препораки

МАСКА ЗА ЛИЦЕ ОД 7 ДЕНАРИ: Можно е, кожата ќе блеска

Кожата ќе блеска со едноставна маска од квасец и лимон. Потребни ви се 1 квасец и 7-8 капки лимон. Состојките се мешаат во сад, лицето се мие со млака вода, се нанесува смесата и се остава 10 минути. Потоа се мие со ладна вода. Ефектот е повеќе од очигледен по […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Зема банана, ја намачка со крем а потоа…

Зема житарки, намачка крем на банана и доби деликатес.Погледнете го Инстаграм видеото за највкусниот десерт готов за 5 минути.     Nutella banana cereal bites! It’s like sweet sushi! 🍌🍫 🔖Source: @calma1 ❤️TAG someone who would love this! 👍For all my recipes, click link in my bio A video posted […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ја превитка салфетката – нема да верувате што доби

Направете совршена декорација од салфетка во форма на круна, лист или божиќна ѕвезда.Се е прикажано во следното видео, за божиќна бајка на вашата трпеза. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Става два неизлупени компири во плех – ова е највкусниот рецепт

Зема компири, не ги ни излупи, им додаде масло, ги запече, стави чедар и ги врати во рерна. Резлтатот е деликатес.Погледнете што се се прави со два компира.         Blooming Potato😍😋 #food #foodie #foodstagram #foodblogger #foodlover #foodgasm #foodvideo #video #recipe #potato #cheese A video posted by Twisted […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Замота колбаси во леб – ручекот по кој полуде светот

Замота колбаси во леб и доби вкусен ручек кој веднаш ќе го направите. Оваа супер идеја ќе го израдува целото семејство. Sausage roll ups #TwistedFood #Sausage #RollUps #Breakfast #Sweet #Hungry A video posted by Twisted Food (@twisted_food) on Oct 22, 2016 at 3:55am PDT Повеќе на Готви.мк: Домашен леб со […]

Tips & Tricks, Видео

ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди

За само пет секунди исечете многу домати. Верувајте можно е!Погледнете што треба да направите во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]