Tag: кујна

Meat, Видео, Главни јадења

Пилешки крилца во слатко кисел сос

Направете совршен деликатес со месо. Пилешки крилца со слатко кисел сос: Ова е подготовката:     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Препораки

Еден чај е решение за болките во желудникот

Следете ги сигналите од вашиот организам, бидејќи симптомите како болка во желудникот, зголемено лачење на желудечна киселина, ждригавица, мачнина, чувство на пецкање во пределот на желудникот, некогаш и губење на апетитот, подуеност во стомакот, укажуваат на некои пореметувања во органите за варење, кои ако не се излечат на време, може […]

Видео, Десерти

ПОЛЕСНО ОД ПАРЕНА ТОРТА: Тече чоколада, пандишпанот мек како душа

Кремасто, вкусно, миризливо и лесно за подготовка.Направете пандишпан, направете дупки во него, ставете чоколаден крем и чоколада. Вкусно, тече чоколадо од сите страни, меко како душа. Се што ви треба е прикажано во видеото:   Samoa poke cake is not only delicious, but also super fun to make! 😉 A […]

Tips & Tricks, Видео

НАПРАВЕТЕ САМИ: Трикови за кујната кои го олеснуваат животот

Овие трикови ќе ви го направат животот полесен.Кујната и домот ќе изгледаат одлично, а вие ќе си ја свршите работата побрзо. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Видео, Десерти

Направи дупка во пандишпанот – ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ

Направи дупка во пандишпанот, па го исполни со чоколада и доби нешто превкусно, кое е готово за миг. Ова е постапката:   This Cake! Yummy! vc: @lezzeti_ask  Love Food? Follow us: @foodyfetish Snapchat : foodyfetish – Also follow: @diycreativez A post shared by @foodyfetish on Feb 23, 2017 at 3:44pm […]

Видео, Забава

Смешната страна на кујната: Грешат и најдобрите – на ова не сме навикнале

Ова видео докажува дека и најдобрите грешат во кујната. Неколку незгодни ситуации кои ќе ве изнасмеат.  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Посно и веге

Совршен намаз од грав кој ќе биде на менито и кога нема да постите

Направете совршен намаз од грав кој ќе го јадете и кога нема да трае постот. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Салати

Нов вкус, пролетта е пред праг: Салата со јагоди и спанаќ

Супер вкусно, свежо, здраво и освежувачко. Оваа салата е ем вкусна ем здрава. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Препораки

ЧАЈ МЕСТО КАФЕ: Ќе ве расони и плус многу е здрав

Овој чај пијте го наутро кога ќе станете од спиење, додека се спремате за работа. Подобар е од кафето, подобро ќе ве расони и многу е здрав.   Сварете ја смесата и пијте го ова наутро. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок […]

Tips & Tricks, Видео

Ја исече јаболката па стави чепкалки – доби нешто совршено

Со неколку јаболка и чепкалки направете супер декорации во кујната.Сите ќе ви завидуваат.   Amazing  By @tipbuzzfood A post shared by @diy.amazingg on Mar 3, 2017 at 5:18pm PST Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: […]