Tag: кујна

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Зема банана, ја намачка со крем а потоа…

Зема житарки, намачка крем на банана и доби деликатес.Погледнете го Инстаграм видеото за највкусниот десерт готов за 5 минути.     Nutella banana cereal bites! It’s like sweet sushi! 🍌🍫 🔖Source: @calma1 ❤️TAG someone who would love this! 👍For all my recipes, click link in my bio A video posted […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ја превитка салфетката – нема да верувате што доби

Направете совршена декорација од салфетка во форма на круна, лист или божиќна ѕвезда.Се е прикажано во следното видео, за божиќна бајка на вашата трпеза. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Става два неизлупени компири во плех – ова е највкусниот рецепт

Зема компири, не ги ни излупи, им додаде масло, ги запече, стави чедар и ги врати во рерна. Резлтатот е деликатес.Погледнете што се се прави со два компира.         Blooming Potato😍😋 #food #foodie #foodstagram #foodblogger #foodlover #foodgasm #foodvideo #video #recipe #potato #cheese A video posted by Twisted […]

Meat, Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Замота колбаси во леб – ручекот по кој полуде светот

Замота колбаси во леб и доби вкусен ручек кој веднаш ќе го направите. Оваа супер идеја ќе го израдува целото семејство. Sausage roll ups #TwistedFood #Sausage #RollUps #Breakfast #Sweet #Hungry A video posted by Twisted Food (@twisted_food) on Oct 22, 2016 at 3:55am PDT Повеќе на Готви.мк: Домашен леб со […]

Tips & Tricks, Видео

ТРИК НА ГОДИНАТА: Исечете 20 домати за 5 секунди

За само пет секунди исечете многу домати. Верувајте можно е!Погледнете што треба да направите во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Видео, Повеќе

Нека блесне божиќната трпеза: Идеи за секој дом

Трпезата нека блеска за новогодишните и божиќни празници. Ова се неколку идеи за да уживате со семејството и најблиските.https://www.youtube.com/watch?v=EnRBdBGQR9Q Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати […]

Tips & Tricks

ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент

Сите даваме многу пари на скапи препарати и детергенти за садови, но постои овошка која ќе ги светне како да сте ги измиле со најскапиот детергент.Лимонот особено е корисен за закоравени и мрсни дамки кои се наталожуваат на садовите, запечена храна на нив и слични проблеми со кои секојдневно се […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Деликатес од компири – ќофтиња по најдобар рецепт

Ова се највкусните ќофтиња од компири. Неколку намирници ќе го направат најубавиот деликатес. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Десерти

100 колачи во еден: Со еден трик се менува вкусот, мора да пробате

Погледнете како да подготвите чудо од есерт и ќе сфатите зошто го нарекуваат 100 колачи во еден:   Послужете со чај или кафе. Повеќе на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален […]

Препораки

Зимата носи грип и настинки: Чај со млеко за збогум на кашлицата

 Зимата е период на многу грипови и настинки. Студот дефинитивно коси, а се најавува и постудено време. Затоа ви нудиме чај со кој ќе се излечите и ќе ја прекинете кашлицата. Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат […]