Tag: кујна

Pastes

Класичен рецепт за лазања: Деликатес кој никогаш не излегува од мода

Направете вкусни лазањи.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Деликатеси

Кралица на новогодишната трпеза: Класичен рецепт за сарма со зелка

Празниците кои следат не можат да се замислат без сарма. Направете највкусна. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]

Десерти

Колачиња за Нова Година – Брзо се прават, не се скапи а многу се вкусни

Направете вкусни новогодишни и божикни колачиња.   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт […]

Десерти

Брзи бомбици – Совршени за слави, родендени и новогодишните празници

Направете супер вкусни бомбици.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Препораки

Домашен лек за кандида

Направете домашен лек против кандида. Ви требаат 1 шолја јогурт со 2 чешни лук, 1 морков и пола лажиче ѓумбир и цимет. Се рендаат убаво излупениот морковот и лукот со ѓумбир, се ставаат во јогуртот и се става цимет. Се меша и се јаде како салата еднаш на ден. Проблемот […]

Препораки

Тријте ја кожата со кора од банана – Помага за големи проблеми

Бананите освен што се здрави и вкусни помагаат и за кожни проблеми. Помагаат лицето да се исчисти и затегне, да се хидрира кожата.Исто така, ако имате било каков кожен проблем, тријте го местото со кора од банана, со внатрешниот дел од неа. Ќе ви помогне.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: […]

Meat, Главни јадења

Кога не ви се готви по работа: Брз ручек од само три состојки

Направете брз ручек од три состојки.   Уживајте! Повеќе  на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Предјадења

Ќе мириса од рерната: Добро утро со пита со спанаќ

Направете вкусна пита со спанаќ. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Главни јадења

Деликатес со компири кој крчка во рерна

Направете деликатес со компири.   Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Десерти

Едноставни новогодишни колачиња – Нека блесне празничната трпеза

Направете ги наједноставните новогодишни колачиња. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен […]