Tag: купус

Видео, Деликатеси

Сладок купус – здрав, едноставен и вкусен ручек

За зимата која следи, совршен здрав и лесен ручек. Ви требаат моркови, компир, зелка и кромид. Се вика сладок купус и е неодоливо: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким […]

Видео, Главни јадења

„Купус” кифлички – ФАНТАЗИЈА од пециво

Вкусни, меки како душа и со преубава миризба. Со малку состојки направете купус кифлички. Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите […]

Препораки

Совети од нашите баби: Зошто е здрава киселата зелка и расолницата?

Киселата зелка и расолницата се карактеристични за овој период од годината. Освен што од оваа зелка се прават најубави сарми и салати, таа е и многу здрава, заедно со водата од неа.Се користи за лекување глисти посебно кај децата, а и кај оние кои имаат проблеми со нередовна столица. Киселата […]