Tag: кулгоф

Видео, Десерти

Шарена куглоф штрудла по бабин рецепт (Видео)

Ако сте љубител на вкусен куглоф, овој шарен би можел да ви стане омилен! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]