Tag: куглоф

Десерти

Ароматичен куглоф со суво грозје и лимон

Брза подготовка, одличен десерт! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Колач со јаболки од калап за куглоф

Направете многу брз колач со јаболки од калап за куглоф. Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство Ориентални шпагети Медитерански фусили […]

Tips & Tricks

Тајни за добар куглоф – Нема шанси да не излезе убаво

Ако сакате добар куглоф, има неколку чекори кои треба да ги следите. Секогаш јајцата оставајте ги десетина минути во ладинкик, треба да се убаво изладени. Се матат во длабок сад. Шеќерот се става постепено во неколку наврати. Се додава и прстофат сол за подобра боја и вкус. Повеќе вести на […]

Десерти

Чоколаден куглоф – велигденски десерт

Брз и вкусен десерт… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Видео, Десерти

Непечен кремаст куглоф од банани: Сочен брз колач

Лесна и брза подготовка, евтини состојки, одличен вкус! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Десерти

Куглоф со арома на портокал

Направете совршен куглоф со портокали. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Видео, Десерти

Сладок куглоф со кандирано овошје: Не постои колач кој побрзо се прави

Кога еднаш ќе го пробате, постојано ќе го правите! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Tips & Tricks

Ви се залепи куглоф колачот? – Одлепете го со трик за една минута

Ако правевте куглоф, а при тоа смесата ви се залепи, има начин како да се спаси. Ставете го куглофот наопаку, а доле ставете неколку минута влажна крпа. Така ќе се одлепи и ќе излезе. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе […]

Видео, Десерти

Рецепт за куглоф без печење – брз и едноставен

Брз рецепт за куглоф – без печење. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Десерти

Брз куглоф со кајсии – Само матите и имате вкусен десерт

Направете вкусен куглоф со кајсии кој се топи во уста. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Полнет ананас со ориз и пилешкоПудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој […]