Tag: крофни

Десерти

Брзи крофни кои нараснуваат – Се топат со шеќер во прав

Сите сакаме брзи и вкусни крофни, направете ги најубавите. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – […]

Десерти

Брз рецепт за крофни – Се топат во уста со шеќер во прав

Направете вкусни крофни. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Дел од атмосферата на концертот на Жељко Јоксимовиќ Која е омилената храна и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]

Видео, Десерти

Меки крофни полнети со ореви (Видео рецепт)

Слатки и вкусни крофни, ќе ги обожавате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки […]

Предјадења

Брзи крофни за појадок – Едвај ќе дочекате да пробате

Направете домашни крофни-уштипци. Повеќе на Готви.мк:Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијатаТоп 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула  

Видео, Десерти

Пенасти крофни од рерна: Меко тесто полно со фил

Цела куќа ќе замириса од овие крофни… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза […]

Tips & Tricks

Една намирница го прави тестото за крофни помеко – Нема да впијат многу масло

Сите сакаме совршени крофни, а постои начин како уште повеќе да ги разубавиме рецептите. Во тестото за крофни на крај ставете 1-2 лажички оцет.Тестото ќе биде меко и сочно. Вака ќе впијат помалку масло Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]

Десерти

Највкусен крем за крофни – Малку состојки и труд за најубавиот десерт

Направете вкусен крем за полнење крофни. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Десерти

Најдобар рецепт за крофни на традиционален начин

Вака подготвените крофни се највкусни! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Предјадења

Крофни со два вида сирење – Се топат во уста

Направете крофни со два вида сирење. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Предјадења

Московски крофни – Нема полесен рецепт

Направете вкусни крофни на московски начин.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано […]