Tag: крем

Десерти

Колач со крем од нес кафе – Брз, едноставен и вкусен

Направете вкусен колач со крем и нес кафе.   Повеќе на Готви.мк:ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојкиВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Десерти

Десерт крем со ореви и сладолед

Направете вкусен десерт крем со ореви и сладолед. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг сосаСвежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијатаТоп 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа […]

Десерти

Крем карамел од рерна

Вкусен крем карамел од плех. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг сосаСвежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата […]

Tips & Tricks

Поефикасно од кисело млеко – Домашен крем за изгореници од сонце, болката ја снемува

Ако имате изгореници од сонце, има едноставни лекови од кујната. Сварете 50 гр. камилица со 3 децилитри млеко, па процедете.Сварете 50 гр. ленено семе со 2 дл. млеко и процедете. Измешајте ги смесите и нанесете.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]

Видео, Десерти

Кокос и крем: Колач кој се топи во уста

Време е за лесни и сочни колачи. Држете се до овој рецепт и ќе добиете совршен десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата […]

Главни јадења

Кремав компир од рерна – Ќе замириса домот

Направете вкусен и кремав компир.   Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бискв  

Десерти

Лесен и кремаст десерт од ананас и бисквити: Колач кој брзо се прави, а има фантастичен вкус

Овој колач го нарекуваат пита од милион долари поради неверојатната хармонија од вкусови. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Главни јадења

Крем супа со тиквички – Совршен летен ручек за брзо време

Направете вкусна летна крем супа со тиквички. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Десерти

Домашен кремав сладолед – Цело семејство ќе го обожава

Направете вкусен крем сладолед. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и […]

Десерти

Највкусен крем за крофни – Малку состојки и труд за најубавиот десерт

Направете вкусен крем за полнење крофни. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]