Tag: крем

Салати

За секоја пригода: Пилешка салата

Направете вкусна салата со пилешко. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Десерти

Крем карамел

Неодолив карамел крем, ќе го обожавате! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Десерти

Подобро од сладолед: Овошен крем од кајсии и праски

Земете ги најслатките кајсии и праски и направете го овој десерт кој ќе ве воодушеви! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата […]

Салати

Салата со сос од сирење – Крем верзија за ручек, слави и родендени

Направете вкусна салата со компир и моркови. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски […]

Десерти

Колач со крем од нес кафе – Брз, едноставен и вкусен

Направете вкусен колач со крем и нес кафе.   Повеќе на Готви.мк:ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојкиВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Десерти

Десерт крем со ореви и сладолед

Направете вкусен десерт крем со ореви и сладолед. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг сосаСвежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијатаТоп 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа […]

Десерти

Крем карамел од рерна

Вкусен крем карамел од плех. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Салата со маслинки и кубетиЦезар салата + 2 рецепта за дресинг сосаСвежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата […]

Tips & Tricks

Поефикасно од кисело млеко – Домашен крем за изгореници од сонце, болката ја снемува

Ако имате изгореници од сонце, има едноставни лекови од кујната. Сварете 50 гр. камилица со 3 децилитри млеко, па процедете.Сварете 50 гр. ленено семе со 2 дл. млеко и процедете. Измешајте ги смесите и нанесете.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]

Видео, Десерти

Кокос и крем: Колач кој се топи во уста

Време е за лесни и сочни колачи. Држете се до овој рецепт и ќе добиете совршен десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата […]

Главни јадења

Кремав компир од рерна – Ќе замириса домот

Направете вкусен и кремав компир.   Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бискв