Tag: крем

Видео, Десерти

КРЕМАВО, ВКУСНО, НЕЗАБОРАВНО: Лесен крем со јагоди

Направете освежителен, брз и вкусен десерт со јагоди и крем. Навистина идеално за летото. Поврзани вести на Gotvi.mk: Супер десерт: леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Торта “Мрзелива домаќинка”: Смешно име, одличен вкус Ледено уживање: […]

Видео, Десерти

КАРАМЕЛ КРЕМ ТОРТА – еве зошто е царица на десертите

Карамел крем тортата е царица на десертите. Брзо и лесно се прави, а вкусот е толку кремав и вкусен.Видеото ќе ви покаже се што ви треба и начинот на подготовка:   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: […]

Десерти

Крем од вишни

Спој од сладок крем од јогурт и киселкасто освежувачки вкус од ароматични вишни. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за […]

Видео, Главни јадења

Крофни од рерна полнети со крем: Меки и без многу масло!

Време е за подготовка на брзи крофни и тоа без многу масло… По оригиналниот рецепт овие крофни се подготвуваат во посебен калап за мафини, но вие можете да користите обичен калап и да ги печете во рерна. Вкусот е неверојатен! Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во […]

Десерти

НЕ СЕ ПЕЧЕ, ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Кремаста чоколадна торта од само 4 состојки!

Ќе уживате во вкусот на овој кремаст десерт… Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Десерти

Домашен какао крем

Направете сами вкусен крем кој сите ќе го обожаваат! Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната […]

Предјадења

Јајца полнети со крем од шунка

Доколку ве посетат ненајавени гости или пак за малку поинаков доручек, брзо и ленсо направете вкусни залаци! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Десерти

ВЕЛИГДЕНСКА НАПИВКА: Кремаст пијалак за празнично уживање!

Уживајте во празничната магија со вкусниот кремаст пијалак… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети […]

Десерти

Кремпита торта

Стар рецепт на нов начин – стар вкус во нов облик! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар […]

Десерти

ЛЕСНО И ВКУСНО: Неодолив крем од лешници

Наместо да купувате намази кои се полни со шеќери и адитиви, обидете се за неколку минути да го направите овој превкусен крем и сигурно ќе уживате. Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна […]