Tag: крем

Десерти

Нутела мафини – Рецепт кој ќе ги освои сите, особено децата

Купувањето на калапи за мафини е една од најдобрите инвистиции кои можете да ја направите во вашата кујна. Со нив можете да правите безброј на солени и благи мафин специјалитети. Еве еден одличен рецепт за нутела мафини кој ни го испраќа наша читателка: Во зависност од големината на калапите, ќе […]

Повеќе

Еве како да го подготвите највкусното домашно крем кафе

Подгответе кафе поубаво од она во кафулињата!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг […]

Десерти

Готов за неколку минути: Чоколаден крем за колачи од 2 состојки

Ова е најбрзиот, но и највкусен крем за колачи… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Шам-ролни

Во крцкавата обвивка се крие кремаст шам, а вкусот на овој колач го обожаваат сите генерации. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Видео, Десерти

Лесно и едноставно направете оригинален, а домашен еурокрем (ВИДЕО)

Веќе со децении еурокремот е незаменлив намаз. Но, наместо да трошите пари за да го купите, ви донесуваме едноставен рецепт како да го направите сами…   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Видео, Главни јадења

Не фрлајте пари: Направете највкусен крем сир дома

Направете крем сир дома, лесно е и брзо, нема да ви одзеде многу време. Ова е се што ви треба за совршениот додаток за секое јадење: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко […]

Видео, Десерти

КРЕМАВО, ВКУСНО, НЕЗАБОРАВНО: Лесен крем со јагоди

Направете освежителен, брз и вкусен десерт со јагоди и крем. Навистина идеално за летото. Поврзани вести на Gotvi.mk: Супер десерт: леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Торта “Мрзелива домаќинка”: Смешно име, одличен вкус Ледено уживање: […]

Видео, Десерти

КАРАМЕЛ КРЕМ ТОРТА – еве зошто е царица на десертите

Карамел крем тортата е царица на десертите. Брзо и лесно се прави, а вкусот е толку кремав и вкусен.Видеото ќе ви покаже се што ви треба и начинот на подготовка:   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: […]

Десерти

Крем од вишни

Спој од сладок крем од јогурт и киселкасто освежувачки вкус од ароматични вишни. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за […]

Видео, Главни јадења

Крофни од рерна полнети со крем: Меки и без многу масло!

Време е за подготовка на брзи крофни и тоа без многу масло… По оригиналниот рецепт овие крофни се подготвуваат во посебен калап за мафини, но вие можете да користите обичен калап и да ги печете во рерна. Вкусот е неверојатен! Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во […]