Tag: кремаво

Uncategorized

Компир со спанаќ и павлака – кога еднаш ќе го пробате ќе го правите секој ден

Направете брз и вкусен ручек со компири и спанаќ. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб  

Meat, Главни јадења

Лесен и кремав ручек: Пилешко со павлака и тиквички

Направете рецепт со тиквички и пилешко.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компирШеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Tips & Tricks

Трик за совршено пире – секогаш одете по овој редослед

Сите го сакаме вкусот на совршено пире, а највкусното се прави со неколку трикови. Се вари компирот, се лупи и мие и веднаш додека е топол се пасира.Се ставаат и сите други состојки потоа. Брзо мешајте да нема грутки, и вака ќе биде совршено пирето. Никогаш немојте многу да го […]

Десерти

Кремав чоколаден колач – брзо се прави и вреди за сите пари

Колач со бисквит кој е превкусен и чоколаден вкус кој мами за парче повеќе. Ова е рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Нема стоење до шпорет и губење време: Најлесните бомбици

Најлесни и најкремави бомбици. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта    

Главни јадења

Компирот крчка а врз него растопени зденки – тава деликатес

Нешто навистина фантастично, вкусот на компири надополнет со растопени зденки.Ова е постапката:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Tips & Tricks

За најкремаво пире без грутки – трик кој не одзема ни време

Ако сакате пирето од компири секогаш да биде меко, вкуно и без грутки по него, се што треба е еден мал трик. Откако ќе го исцедите компирот кој се варел, вратете го во врелата шерпа и тргнете го од оган. Така нека стои на топлото 2-3 минути. Така, по ситнењето […]

Десерти

Кремав ролат со богат и вкусен фил – Брз десерт кој ќе послужи и за свечености

Направете богат и кремав ролат со вкусна кора и повкусен фил.Ова е рецептот:         Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Хит пролетен колач: Богат крем и јагоди, совршенство за сите генерации

Направете фин и вкусен колач со јагоди, кој е совршен за овој период.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

Брза торта за 15 минути без печење – Лесен и кремав вкус

Брза торта за 15 минути, идеална за времето кое веќе е топло и пријатно.Лесна и вкусна, нема мака со неа. Ова е рецептот, за вашите најмили или за гости:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]