Tag: краставици

Видео, Салати

Кремаста салата со краставици

Едноставна подготовка за вкусна салата… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Салати

Кремаста салата со домати и краставици

Вкусна и освежувачка салата од краставици и домати. Добар апетит! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд […]

Tips & Tricks, Видео

Со помош на овој трик решете се од горчината на краставиците

Понекогаш се случува краставиците да имаат горчлив вкус и го уништуваат вкусот на салатата. Тоа не може да се избегне при купување, но постои начин како да го поправите вкусот. Трикот е во тоа да го отсечете врвот на краставиците и да ги протриете додека не почне да излегува пена. […]

Салати

Салата од краставици и кисела павлака: Идеален рецепт за летно освежување

Одличен рецепт за освежувачка летна салата. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Салати

Сос од краставици

Вкусен сос од краставици и кисела павлака. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо […]

Салати

Крем салата од краставици и домати

Вкусна и освежувачка салата. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Салати

Топло ви е и не ви се готви: Супер рецепт за кој нема да вклучите шпорет

Ако ви е топло и не сакате да вклучите шпорет, ова е супер рецепт за вас. Салата со краставици и грав, идеална за летото. Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Главни јадења

Летна и брза лазања: Нема месо и тестенини, деликатес за горештините

Направете вкусни и лажни лазањи со краставици и сирење.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Главни јадења, Салати

Ако сте на диета: Ладна супа од краставици

Ако сте на диета, ви донесуваме идеален рецепт за вкусен оброк – ладна супа од краставици. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Салати

Лесна и вкусна салата: Краставици со јогурт

Салата која совршено се вклопува во секој ручек… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Најдобар совет да не се исуши сирењето Топено сирење Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]