Tag: кох

Десерти

Кох од гриз и јајца: Рецепт со кој не можете да погрешите

Кога ви се јаде нешто слатко, тука е одличниот кох… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења

Кох со сирење и шунка, одличен вкус

Брзо се прави, а вкусот е одличен! Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Видео, Десерти

Неодолив чоколаден кох по оригинален рецепт

Идеален десерт за сите љубители на слатки… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]

Видео, Десерти

Сочен кох со плазма и гриз

Стар десерт во ново руво… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: квит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Видео, Десерти

Кох со лешници: Идеален спој од сочно и крцкаво во еден колач (Видео)

Идеален спој од сочно и крцкаво во еден колач… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк:Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите домаСупер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Десерти

Стар рецепт за совршен кох со јаболка

Подгответе кох со јаболка по стар српски рецепт… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

Брз десерт: Чоколаден кох готов за 15 минути

Состојки за пандишпањ: 8 јајца 9 лажици гриз 6 лажици шеќер 1 кесичка ванилин шеќер 1 лажица какао 1 кесичка прашок за печиво Состојки за прелив: 500 мл млеко 500 мл чоколадно млеко 1 кесичка шлаг Начин на подготовка: Разматете цврст снег од белки. Во друга чинија разматете жолчки со […]

Главни јадења

Кох со сланина: Богат доручек во кој ќе уживате!

Ако сакате набрзина да подготвите богат доручек или вкусно предјадење за паметење, еве рецепт за вас! Пикантен кох преполн со изненадувања! Во него има печурки, сланина, соја сос, лук… Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се […]

Видео, Десерти

Изненадување за сите љубители на слатки: Чудесен кох со карамел прелив

Ќе уживате во единствените сочни залаци од овој неверојатен десерт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]