Tag: кори

Десерти

Млечна пита со готови кори и ванила

Направете вкусна млечна пита со ванила. Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе […]

Предјадења

Пита со готови кори, кисело млеко и сирење

Направете пита со готови кори.   На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза Запечена боранија Кремаста салата од боранија (Видео) Сочна […]

Tips & Tricks

За деликатес – Колку долго се варат корите за лазања?

Ако сакате вкусна лазања, а корите треба да се варат, важно е да знаете колку точно се оставаат во врела вода. Корите се варат 4-5 минути не повеќе.Една или две одеднаш се сосема доволни во еден сад. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес: Похован кашкавал во кори за пита

Направете вкусен домашен похован кашкавал во кори за пита. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб    

Предјадења

Пита од готови кори – Рецепт од 4 состојки

Направете совршени пити од готови кори. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Предјадења

Посебни мини пити со сусам – Домот ќе замириса

Направете вкусни питички со сусам. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Предјадења

Брзи селски питички со готови кори – Едноставен и евтин појадок

Направете вкусни селски питички. Повеќе вести на Готви.мк:Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месециЦеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за […]

Tips & Tricks

Гибаницата со готови кори убаво ќе нарасне – Има мал и евтин трик

Гибаницата со готови кори може да биде поубава и поубаво да нарасне. Се што треба е во ладната вода или млеко да ставите и малку прашок за пециво.Вака ќе биде совршена. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Десерти, Посно и веге

Пита со ореви – Десерт за големиот пост

Направете посно деликатесно уживање. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Предјадења

Брза пита со сирење од само три кори – совршено кога ќе ви остане материјал по готвењето

Ако правевте нешто со кори за пита и ви останаа само неколку, тогаш направете еден специјалитет. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]