Tag: компир

Видео, Главни јадења

Ова не го правела и најискусната домаќинка: Меки кифлички од пире од компир

Овој вкус е фантазија. Направете меки, крцкави и вкусни кифлички кои се совршени за ужива, појадок или вечера, и одлично одат како прилог со се. Рецептот за кифли од пире од компир е фантастичен, а ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која […]

Tips & Tricks, Видео

Стави чепкалки во компирот па го стави во микро – резултатот е ова

Со само неколку секунди може да испечете компир во микро. Се што ви треба се чепкалки.Во продолжение и други корисни животни трикови:   Follow me @diy.amazingg for more videos  By 5 minutes crafts A post shared by @diy.amazingg on Feb 25, 2017 at 5:21am PST Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Се […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ЛЕСНО: Запечен компир во рерна со сланина

Брз и вкусен оброк за сите гурмани! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Деликатеси

ХИТ РЕЦЕПТ НА МЕСЕЦОТ: Заборавете на похован кромид и зденки – поховани компири

Сите обожаваме поховани тиквички, кромид, зденки, маслинки, но ова е сосема нов деликатес од кој застанува здивот.Совршено мезе за со пиво и за пријатели, направете поховани компири. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар […]

Видео, Главни јадења

БРЗ ЕВТИН РУЧЕК: Запечен компир по врвен рецепт

Сите сме љубители на компири, а овој рецепт дефинитивно ќе ви ги разбуди сите сетила. Совршен и брз ручек за вас.Кога имате многу обврски, ова е идеално решение: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната […]

Tips & Tricks, Видео

Ако сте уморни од работа, ова е за вас: Излупете компир за секунда

Ова е супер трик како да излупите компири за секунда.Ако ви се пријадоа компирчиња, а немате многу време за подготовка, ова е совршено за вас. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и […]

Видео, Главни јадења

НЕ Е ТЕШКО НИТУ СКАПО: Компир во сос од печурки

На каналот на Бабина кујна на Јутјуб се појави супер рецепт за компири со прелив од печурки. Овој ручек со супер сос ќе ги воодушеви сите на трпеза, од најстар до најмлад. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки […]

Деликатеси

ГУРМАНСКИ ДЕЛИКАТЕС: Компир со маслинки и растопено сирење

 Компирот е здрава и хранлива намирница која лесно се приготвува и комбинира. Ги сакаат сите генерации, а сега ви нудиме рецепт за компир со маслинки од кој ќе ги излижете прстите.   Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, […]

Tips & Tricks, Видео

Погледнете зошто скарата се премачкува со компир – од сега и вие ќе го направите истото

Сигурно ќе се сложите со тоа дека храната има многу подобар вкус кога се подготвува на скара. За да не ви се лепи решетката треба да ја намачката со копмпир. Загрејте ја скарата, подгответе свеж компир т.е една половина од компирот и набодете го на виљушката. Кога скарата ќе биде […]

Препораки

Супер вест: Компирот не дебелее – токму напротив!

Цел живот погрешно сме мислеле, компирот не дебелее, туку сосема спротивното, помага да ја одржиме фит формата.Испитаници биле подложени на мени во кое секој ден имало по една порција компири подготвени на здрав начин. Се покажало дека тој помага за слабеење. Екстрактот од компир помага со своите масти и хидрати […]