Tag: компир

Главни јадења

Не фрлајте јајца по Велигден: Идеја за брз и деликатесен ручек

Доаѓа период кога по постот за Велигден ќе се јадат многу јајца, но бидејќи секогаш фарбаме повеќе, оние кои остануваат може да ги искористите за вкусни ручеци.Ви нудиме идеја за француски компир.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос […]

Главни јадења

Рецепт за крцкав и кремаст компир од рерна

Гратинираниот компир е одличен избор за ручек или вечера, а со него не ви треба ни месо ни риба… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Ручек идеален за вработени жени: Вкусно и брзо за подготовка

Рецепт на брзина за сите вработени и зафатени домаќинки.Може да го направите со компири или со пире кое ви останало од ручек.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани […]

Салати

Крем салата со компир и кисели краставички – Царица на крем салатите

Вкусна крем салата со компири од која застанува здивот. Ова е рецептот:         Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посна мимоза салата Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Салати

Брза крем салата со компири – За ручек или свечености

Направете едноставна компир салата со сирење и мајонез за сите сетила.Ова е рецептот.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко и шампињони Поховани батаци Батаци во сос Компир пита со праз   […]

Meat, Видео, Деликатеси

Тава деликатес со компир и еден додаток – Преливот е „врвот” на јадењето (Видео)

Исклучително брзо и вкусно јадење. Прокељ со компири и колбаси во тава. Прокељот е богат со витамини Ц и А, протеини и влакна, па оваа комбинација со малку калории е одлична.Ова е рецептот за вкусен ручек.         Видео рецепт во продолжение: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој […]

Главни јадења

Компир мек како душа – две состојки за вкусен и евтин ручек

Направете вкусен ручек од само две состојки. Навистина нештобрзо по напорниот работен ден, или нешто со кое нема да губите многу време од слободниот викенд.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Плескавици со еден додаток Плескавици од пилешко […]

Предјадења

Пирошки од компир по лесен рецепт – Внатре богат пица фил

Направете вкусни пирошки со компир, кои совршено ги заменуваат оние со месо или сирење и шират супер арома.Ова е рецептот за вкусниот појадок готов за 40 минути.       Пријатно јадење, вкусни се и ладни! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од […]

Деликатеси, Посно и веге, Предјадења

Пире од спанаќ и компир – Нов вкус кој сите ќе го сакаат

Со овој рецепт спанаќ ќе почнат да јадат и сите кои не го обожуваат. Особено е вкусен за децата, а може да го направите и во посна и вегетаријанска варијанта. Еве го рецептот на Билјана: Напомена: Ако сакате да го направите ова многу вкусно пире во посна или вегетаријанска варијанта, […]

Видео, Главни јадења

Посна погача со компир – убаво изгледа, а вкусот е фантастичен

Има преубав вкус и изглед. Можете да ја јадете топла или откако ќе се излади – ќе бидете воодушевени!   Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе […]