Tag: компир

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Зема стапчиња за ражничи и замота компир – ќе го правите истото

Мезето од омилените скопски кафулиња може да биде на вашата трпеза во вашиот дом.Компири, сланина, кашкавал и стапчиња за ражничи се се што ви е потребно. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Ги замота компирите во сланина – направи деликатес

Компири, сланина, кашкавал или се што ви душа сака.Направете деликатес кој долго ќе го паметите и ќе биде на врвот на листата на вашите омилени јадења. Погледнете ја подготовката во видеото: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Фил кој не се заборава – не сте јаделе вакви компири

Од компир никогаш доста, ги јадеме сите, во сите облици и на сите начини.Ова се полнети компири со сирење и кромид од кои застанува здивот.   Повеќе на Готви.мк: Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 […]

Видео, Предјадења, Препораки

(ВИДЕО) Неодоливо и се прави за 5 минути – Спирален ражниќ од компир

Милица Михаиловиќ повторно ни претставува одличен рецепт. Брзо, лесно и сите ќе бидат воодушевени од овој спирален печен компир, вели Милица. Потребни ви се неколку компири кои ќе ги излупите, справа за спирално сечење на компирите, хартија за печење, масло за печење и сол. Деталите погледнете ги во видеото: Прочитај […]

Главни јадења, Предјадења

Јадење без месо: Крокети со компир и сусам

Ако сметате дека не можете да замислите јадење без месо, пробајте ги овие крокети со компир и сусам… Ќе бидете воодушевени! Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Крцкави компири по кои полуде светот – веднаш ќе ги зготвите

Крцкаво, брзо, лесно и вкусно. Крцкави компирчиња кои ќе ви го одземат здивот. Подготовката погледнете ја во следното видео.   Повеќе на Готви.Мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Кашкавал кој се топи – лазања со овој додаток е деликатес

Го обожавате вкусот на сочна лазања со кашкавалот кој се топи во устата? Ви нудиме нов одличен вкус со деликатесот кој сите го обожаваат.Направете лазања со компири од која ќе ги излижете прстите. Сите состојки и начинот на подготовка се прикажани во видеото:   Повеќе на Готви.мк: Полнети печурки – […]

Деликатеси

Традиционално јадење на посната трпеза: Пинџур со најдобар вкус

Направете посен деликатес за посната среда. Традиционално јадење по најдобар вкус. Повеќе вести на Готви.мк: Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото Печени тиквички со пилешко и зеленчук  

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Не сте се сетиле вака да испечете компири

Печен, варен, пржен, во салати и супи…компирот е вкусен како и да го приготвиме и дефинитивно е храна за сите генерации.Во следното видео погледнете еден необичен, но многу вкусен начин за печени компири. Повеќе рецепти на Готви.Мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai […]

Главни јадења

Компир во сос од лимон

Компирот во сос одлично оди со пикантно месо… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како […]