Tag: компир

Главни јадења

Запечен компир со шунка и сирење – вкусен ручек за секаква прилика

Начинот на подготовка на ова јадење потсетува на мусака, а вкусот на медитерански специјалитети. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења

Вкусен рецепт за денешното мени: Компир со сирење, се топи во уста

Направете вкусен компир со сирење кој се топи во уста и шири неодолива арома. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки со […]

Главни јадења, Деликатеси

Вкусна пита со компир – Лесна и мека, рецепт за брз ручек на трпеза

Направете вкусна пита со компир која е толку мека што се топи во уста, а има неодолив вкус. Прочитајте ги состојките и начинот на подготовка: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Меко, топло, вкусно: Полжав пита Пита на стар начин со тиква Посна пита со ориз и праз Домашна пита каква […]

Видео, Главни јадења

Шарен бурек со зеленчук – вкусен, посен оброк (Видео)

Вкусот е фантастичен, задолжително пробајте го! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Салати

Неодолива компир салата со јогурт и мајонез

Вкусна и сочна салата од компири и јогурт… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Главни јадења

Компир на нов начин – Вкусен и брз ручек

Доколку сакате да ја промените вообичаената подготовка на компир, имаме нов специјалитет за вас. Ова е рецепт за вкусен компир деликатес. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Посно и веге, Салати

Посна салата со компир за Свети Никола – Лесно се прави, а многу е вкусна

Направете посна и лесна салата за големиот празник Свети Никола. Ова се потребните состојки и рецептот: Среќна слава на сите кои го чествуваат празникот! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]

Главни јадења, Предјадења

Поховани топчиња со сирење од компир пире

Овој специјалитет можете да го направите брзо и едноставно! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт […]

Видео, Главни јадења

Посен печен компир: Гарантирано фантастичен вкус

Пикантен, а во исто време крцкав, сочен и ароматичен компир… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Главни јадења

Шпански компир со лук и магдонос, крцкав оброк од тава

Како прилог или како главно јадење, сите ги обожаваат овие комири на шпански начин. Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]