Tag: компир

Видео, Деликатеси

ЌЕ ЗАБОРАВИТЕ НА ПОМФРИТ И ПИРЕ: Пржен рендан компир

Со овој рецепт ќе заборавите на пире, помфрит и печен компир. Направете пржен рендан компир.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Видео, Главни јадења

Запечен компир, кашкавалот се топи  – ДЕЛИКАТЕСНО

Направете деликатес од малку намирници со супер вкус. Запечени компири со кашкавал.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Tips & Tricks, Видео

Ја премачкал скарата со компир: Генијална финта која постојано ќе ја користите! (ВИДЕО)

Сигурно ќе се сложите со тоа дека храната има многу подобар вкус кога ќе се подготви на скара. Единствен недостаток на подготовката на храна директно на решетка е што некои намирници се лепат за површината, што не е ни малку згодна околност. На пример, често сочното месо се лепи за […]

Видео, Главни јадења

Ќе заборавите на се друго: Кога ќе споите компир и макарони имате скапоцен ручек

Ако сакате нешто ново, вкусно и лесно, ви нудиме компир со макарони. Ова е совршен рецепт, а се е прикажано во видеото.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и […]

Видео, Главни јадења

СОВРШЕНСТВО: Зачинети запечени компири од рерна

Компирите се секогаш прав избор. Ако сакате деликатес ви требаат само компир и зачини.Постапката е следна:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Tips & Tricks, Видео

КОМПИР ДИЕТА: Пет килограми за пет дена

За сите љубители на компири ова е совршено. Оваа компир диета ќе ви помогне да смалите килограми и да бидете сити.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење […]

Видео, Деликатеси

Ќе заборавите на пржен и печен компир: Плескавици од компири

Тајната на совршен компир е откриена. Ќе заборавите на печен и пржен, направете совршени плескавици од компири.   https://www.youtube.com/watch?v=NsNnM3amCBcв   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Tips & Tricks, Видео

Стави компир под пазувите – го реши НАЈГОЛЕМИОТ ПРОБЛЕМ

Ако сакате да не мирисате на пот и да не се потите, а и да немате темни линии под пазувите, направете го овој трик со компир. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги […]

Видео, Деликатеси

Додајте само ДВЕ состојки во компирот и добивате СОВРШЕНСТВО

Ако додадете јајце и брашно во компирот ќе добиете совршенство. Направете ќофтиња од компири. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Главни јадења

НОВ ВКУС ВО КУЈНАТА: Буцко компири – повкусно од мусака

Нешто налик на мусака, но со сосема поинаков изглед. Направете буцко компири.Еве што ви треба: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]