Tag: компири

Главни јадења

Најдобриот брз ручек: Неодолива мусака со сирење

Има денови кога само сакате ручекот да биде готов што побргу… Овој рецепт е решение за вас. Освен што е едноставен, брзо се подготвува, а толку е вкусен што сите ќе го обожаваат. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусна солена торта од компири: Без тесто, идеална за ручек и со скара

Ако сакате да ги развеселите домашните со фина вечера или да ги изненадите гостите кои ви доаѓаат на скара, подгответе го ова јадење. Ќе им се допадне на сите! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]

Видео, Главни јадења

Млади компирчиња со ќофтиња: Совршено јадење од рерна кое ќе го правите често

Еве предлог за следниот ручек: Ќофтиња и компирчиња со зачини, наредени едно до друго во тепсија, печени во рерна. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: […]

Главни јадења

Печен компир со кашкавал: Толку добар што ќе го подготвувате секој ден

Подготовката не трае долго, па можете да го направите како брз ручек после работниот ден… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и […]

Главни јадења, Предјадења

Здрава и вкусна: Густа супа од компири

Направете густа супа која ќе ве засити и ќе ве згрее… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусен ручек: Отсега само вака ќе ги подготвувате младите компирчиња

Сезоната на млади компирчиња е пред нас, а ова е рецепт кој ќе ве воодушеви! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула […]

Видео, Главни јадења

Фантастично ќофте со компири: Толку добро немате пробано (Видео)

Подготовката воопшто не е комплицирана, а вкусот е неверојатен! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Компири печени во фолија – ручек со неодолив шмек

Направете печени компири во рерна со вегета. Тоа што се цели дава посебен шмек.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Главни јадења, Предјадења

Запечени млади компирчиња со сенф и пиво

Едноставен рецепт кој на младите компирчиња им дава совршена арома… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Главни јадења

Одличен прилог за месни јадења: Крцкави компири со лук и магдонос

Печениот компир е одличен прилог со месни и јадења од риба… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]