Tag: компири

Главни јадења

Печен компир во јогурт – Лесно, брзо и посебно јадење

Направете компир на посебен начин. Тава со јогурт, а еве го рецептот за овој деликатес: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Деликатеси, Предјадења

Компири кои станаа популарни низ светот: Направете ги и сите ќе ви го бараат рецептот

Направете компири кои станаа хит во светот, а толку лесно се прават. Еве го рецептот: Толку едноставно, а деликатесно. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Главни јадења

Компири со презла: Од надвор крцкави, од внатре меки како душа!

Има ли нешто поубаво од добро подготвени компирчиња? Еве одличен рецепт за крцкави компирчиња! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Главни јадења

Ражничи од компири и сланина

Кога ќе посакате нешто вкусно, интересно и поинакво, а не би сакале да вложувате премногу труд, ова е решението! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Компир ала карбонара

Заштедете на време и подгответе го ова вкусно јадење! Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Главни јадења

Рецепт за најкремастите и највкусни компири

Доколку немате идеја што да направите за ручек, еве одличен рецепт за кремаст компир. Можете да го послужите како прилог или како главен оброк. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Мафини од компири со прамезан (Видео)

Сакте да ги воодушевите домашните со оригинален специјалитет? Имаме рецепт за вас! Мафини од компири со прамезан – еве како да ги подготвите… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, […]

Главни јадења, Предјадења

Најкремастиот прилог на светот: Запечено компир пире од рерна

Испробајте запечена верзија од компир пире… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Главни јадења, Предјадења

Печен селски компир со пченкарен гриз и сланина

Брз, едноставен и евтин оброк за изненадни гости и целото семејство. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Главни јадења

Вкусно јадење: Компири со јогурт

За следниот оброк ви предлагаме да подготвите компири со јогурт. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]