Tag: компири

Главни јадења, Предјадења

Печени компири со крем сирење

Меки и вкусни компири во комбинација со крем сирење се одличен прилог за јадења со месо, а ако се послужат со салата можат да бидат и главно јадење На здравје! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]

Видео, Главни јадења

НА ОВА НЕ СТЕ СЕ СЕТИЛЕ: Ги стави компирите во шприц за готвење

Компири, сол, јајце, малку брашно, млеко, кашкавал и кромид и имате деликатес на годината!Погледнете како се спрема пире со најдобар вкус во шприц за готвење.   Повеќе на Готви.мк: Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на […]

Главни јадења

Печени компири и тиквици од рерна

Многу едноставен и вкусен прилог… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Главни јадења

Посни компири од рерна на манастирски начин

Овој рецепт е идеален како главно јадење во време на пост. Додајте ја омилената салата и имате комплетен посен ручек. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Испечете компири во микро – да, можно е!

Постои поедноставен начин од стоењето до шпорет за да испечете компири. Компирите се омилено јадење на речиси сите генерации, ги сакаме секакви, пржени, варени, печени, а овој пат ви го нудиме најлесниот начин да си приготвите ручек.Направете компири во микро. Повеќе на Готви.мк: Тајната на Ким Кардашијан за добра линија […]

Видео, Главни јадења

ВИКЕНД МЕЗЕ: Крцкави компирчиња – одлична комбинација за пиво

Ако сакате да се опуштите со вкусно мезе викендов, ви нудиме супер рецепт за крцкави компирчиња кои совршено одат со пиво. Уживајте со семејството или со пријателите.Подготовката и се што ви треба за ова уживање погледнете ги во следното видео. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Крцкави однадвор, меки одвнатре – највкусните компири

Не само што имаат одличен вкус, туку и одличен изглед кој ви препорачуваме да го декорирате со кечап, сенф и мајонез. Направете супер вкусни компири за неколку минути. Погледнете како во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Meat, Видео, Главни јадења

ДЕНЕСКА НА МЕНИ: Наредете компири, ставете месо и бешамел – деликатес!

Компири, месо и бешамел сос – ручек за чиста десетка. Ова јадење е одличен начин да го соберете цело семејство и да поминете весели мигови.Што ви е потребно и начинот на подготовка погледнете ги во видеото.   Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Видео, Главни јадења

Деликатес е мал збор: Направете тава од соништата

Нема да вкусите ништо поубаво од овој деликатес. Ви требаат само неколку состојки а подготовката е прикажана во видеото.     Повеќе на Готви.мк: Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

За доручек, за ужина, за вечера… Згодна за секаква прилика и притоа едноставна за подготовка. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во продолжение:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе […]