Tag: компири

Главни јадења

Палачинки од компир полнети со месо

Еден од омилените десерти – палачинки сега и во солена варијанта како главно јадење! Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе […]

Главни јадења

Лепеза компири: Нема подобар рецепт

 Направете супер вкусни компири по најдобар рецепт. Од компири никогаш доста, па затоа ви нудиме нешто ново и исклучително вкусно.       Повеќе на Готви.мк: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски […]

Главни јадења

Мини шницли во зеленчук

Вкусно јадење кое брзо се подготвува! На здравје! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани

Главни јадења, Предјадења

Селски компири од рерна со сос од павлака и лимон

Компирите печени во лушпа се најслатки, а сосот од павлака и лимон доаѓа како шлаг на торта. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]

Meat, Деликатеси

Сарми од пилешко – ХИТ кај домаќинките во регионот

 Новогодишните и божиќните празници се време за вкусни деликатеси, а меѓу нив е и царицата на трпезата – сармата. Ви нудиме рецепт кој го освои регионот, сарми со пилешко. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега […]

Главни јадења

Запечени компири со шунка

Ова вкусно јадење се подготвува многу брзо, а состојките воглавно веќе ги имате во кујна. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Става два неизлупени компири во плех – ова е највкусниот рецепт

Зема компири, не ги ни излупи, им додаде масло, ги запече, стави чедар и ги врати во рерна. Резлтатот е деликатес.Погледнете што се се прави со два компира.         Blooming Potato😍😋 #food #foodie #foodstagram #foodblogger #foodlover #foodgasm #foodvideo #video #recipe #potato #cheese A video posted by Twisted […]

Tips & Tricks

Никогаш повеќе нема да ги фрлите лушпите од компири – нема да верувате

Сите генерации сакаат компири, без разлика како се подготвени. Сепак, подготовката е иста, какви и да ги јадеме се лупат, па се подготвуваат, но тука лежи грешката. Имено, лушпата од компирите може да биде совршена за највкусните грицки. Таа потсетува на нешто меѓу чипс и помфрит, па е совршена за […]

Видео, Деликатеси

30 МИНУТИ ЗА ДЕЛИКАТЕС: Гнезда од компири по совршен рецепт

Сите правиме компири и тие се едно од најомилените јадења во цел свет, но сигурно на ова не сте се сетиле.Сварете компири, излупете ги, обвиткајте ги со сланина, ставете масло и печете 30 минути, па ставете кашкавал. Овие гнезда од компири се совршенство.     Bacon and cheese 😍 . […]

Главни јадења, Предјадења

Печени компири со крем сирење

Меки и вкусни компири во комбинација со крем сирење се одличен прилог за јадења со месо, а ако се послужат со салата можат да бидат и главно јадење На здравје! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]