Tag: компири

Видео, Главни јадења

Фантастично ќофте со компири: Толку добро немате пробано (Видео)

Подготовката воопшто не е комплицирана, а вкусот е неверојатен! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: […]

Главни јадења

Компири печени во фолија – ручек со неодолив шмек

Направете печени компири во рерна со вегета. Тоа што се цели дава посебен шмек.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Главни јадења, Предјадења

Запечени млади компирчиња со сенф и пиво

Едноставен рецепт кој на младите компирчиња им дава совршена арома… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Главни јадења

Одличен прилог за месни јадења: Крцкави компири со лук и магдонос

Печениот компир е одличен прилог со месни и јадења од риба… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Главни јадења, Посно и веге

Посно јадење: Вкусна и здрава комбинација од буковка и компир

Идеално јадење за време на пост. Освен што е вкусно, ова јадење е и многу здраво! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со […]

Главни јадења

Тиролски специјалитет: Вкусен планински ручек

Традиционален специјалитет од високите планини… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Деликатеси, Посно и веге

Овој рецепт ретко кој ќе ви го даде – Вака се прави највкусен посен мајонез

Може да направите посен мајонез за Велигденскиот пост и со компири. Навистина е брзо, лесно и пред се вкусно.Ова е рецептот:   Повеќе салати на Gotvi.mk: Мајонез без јајца Руска без мајонез Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез […]

Главни јадења

Мусака со компир и шампињони – Запечено, крцкаво и вкусно

Брз и вкусен ручек по напорниот работен ден. Неверојатен спој на компир со шампињони во една тава.Ова е рецептот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко  

Предјадења

Панцероти со компири – Вкусно тесто, уште побогат фил

Вкусни панцероти со компир и салама. Имаат богат и вкусен фил и неодолива арома.     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок […]

Главни јадења, Предјадења

Крокети со сирење и павлака: Крцкави компир топчиња за највкусен ручек!

Нов омилен начин на подготовка на компири… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]