Tag: колач

Видео, Десерти

Направете ЛАМБАДА колач – еве зошто е посебен

Направете колач кој освежува, не е премногу благ, има супер вкус. Ламбада е рецептот кој ви треба. Еден од оние колачи кои се популарни со години и брзо се споделуваат.Ова е се што ви треба, а видеото ќе ви покаже и како да го подготвите:   Повеќе на Готви.мк: ФОТО: […]

Десерти

Рецепт за домашни кокос чоколатчиња

Слаткото чоколадо и крцкавиот кокос кој се топи во уста се совршена комбинација.   Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]

Десерти

Баклавата е скап десерт – овој евтин колач е совршена замена

Направете баклава колач со кој ќе заштедите и време и пари. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги […]

Видео, Десерти

Најубавиот и најбрз колач со јагоди – погледнете како да го направите!

Во следната видео снимка погледнете како да направите брз колач со јагоди. Се прави со врела вода и баш затоа е мек како пена. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Десерти

Колачот на нашите баби – Нема печење, готов за 15 минути

Направете го колачот на нашите баби готов за 15 минути без мака и печење. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]

Видео, Десерти

НЕМА ПОЕВТИН КОЛАЧ: Шарен колач, мек како душа

Направете шарен колач со брзи и евтини состојки од кујната:       Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Десерти

Сочен колач со кокос – нема јајца, нема маргарин, не треба ни миксер!

Направете вкусен колач без многу труд, без маргарин и јајца. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете […]

Десерти

Чоколаден брауни со кокос

Вкусен и едноставен за подготовка, чоколаден брауни со кокос е вистинскиот десерт…   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

НЕ СЕ ПЕЧЕ, ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Кремаста чоколадна торта од само 4 состојки!

Ќе уживате во вкусот на овој кремаст десерт… Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати […]

Видео, Десерти

КОЛАЧ ОД СТАР ЛЕБ со суво грозје и брусница!

Почувствувајте го вкусот на детството во овој единствен колач! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]