Tag: колач

Видео, Десерти

Сочен и брз колач од пудинг со банани (Видео)

Неодолив, супер брз пудинг банана колач! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]

Десерти

Брз чоколаден колач во шолја – Нараснува, една смеса е за двајца

Сите се трудиме да направиме нешто брзо и лесно за јадење, а ова е одлична идеја.Направете десерт во шолја кој нараснува и е прекрасен.       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Колач за Велигден без печење Колач чудо кој ќе го обожавате Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Десерти

Брауни полн чоколадо и малини – Евтин десерт со светски вкус

Вкусен чоколаден брауни колач со малини, неверојатен вкус и спој.Ова е брзиот и лесен рецепт.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Најевтин колач кој е и за свечена трпеза: Ви требаат бисквити, пудинг и малку време

Ова е нешто едноставно, лесно и брзо: Колач со пудинг и биксвити.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Колач за Велигден без печење Колач чудо кој ќе го обожавате Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Десерти

Колач за Велигден за кој не треба да вклучите рерна: Може да експериментирате со смесата

Супер вкусни чоколадни коцки за велигденската трпеза.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Колач чудо кој ќе го обожавате Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Колач од соништата: Чоколадно чудо кое ќе го обожавате!

Едноставен за подготовка, не е скап а има феноменален вкус! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Десерти

Неодолив колач со павлака и прелив од чоколадо

Сочен бисквит со чоколаден прелив кој морате да го пробате… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Видео, Десерти

Кремаст колач со бисквити: Неодолив десерт за сите љубители на слатки (Видео)

Колач кој едноставно ќе ве воодушеви и секогаш ќе барате парче повеќе! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

Коцки со фил од кокос и растопено чоколадо – „лудило” од добар вкус

Направете вкусни колачи со кокос кои веднаш ќе се изедат.Ова е рецептот:         Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Десерти

Без брашно: Брз колач од јаболка, сочен и неодолив (Видео)

За сите кои немаат многу време за подготока на десерти, а сакаат вкусни домашни колачи, еве предлог за еден богат вкус. Сочен колач од јаболка, без брашно, едноставен и брз за подготовка! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава […]