Tag: колач

Десерти

Тробоен колач – Една состојка го прави посебен

Направете едноставен тробоен колач кој има одличен вкус. Ова е рецептот, како и состојките кои ви се потребни: Уживајте во овој сладок вкус 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како […]

Десерти

Чупавци од пишкоти кои не се печат – готови за 20 минути

Чупавците на многумина им се омилени, но треба доста време за нивна подготовка. Еве рецепт за полесен и побрз начин… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Десерти

Ментол колачи – Ново вкусно доживување со 8 состојки

Направете вкусен ментол колач, кој е вистинско ремек дело од кујната. Еве ги состојките, како и начинот на подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Десерти

Вкусен и мек цимет колач – Се топи во уста, многу едноставен рецепт

Направете вкусен цимет колач за сите сетила. Веднаш ќе се изеде, а најважно од сè, не е тежок за подготовка. Еве што ви е потребно: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Десерти

Без шеќер и печење: Најбрзиот и најздрав брауни колач

Овие колачиња можете да ги јадете без грижа на совест бидејќи се направени исклучиво од здрави состојки. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Видео, Десерти

По рецепт на нашите баби: Неодолив десерт со лимон (Видео)

Со слаткокисел вкус, овој десерт ќе го обожаваат сите!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Вкусен колач со интересно име: „Свекрвино око” – Ова е рецептот

Направете вкусен колач кој има провокативно и интересно име – „Свекрвино око”. Ова е рецептот и начинот на подготовката: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]

Десерти

Новогодишни елки-пуслици за десерт – Рецепт кој ќе го зачувате за овој период од годината

Направете совршен новогодишен рецепт кој ќе блесне на празничната трпеза. Елки кои одлично ќе ја надополнат магијата за време на празниците. Уживајте и имајте среќни и весели празници 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Видео, Десерти

Мирисен колач со пудинг: Едноставен, мек и неодоливо кремаст

Едноставен колач со меко тесто полнето со пудинг – готов за миг!   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Видео, Десерти

Најсовршениот празничен колач: Сите ќе ви бараат рецепт (Видео)

Во студените ноќи нема ништо поубаво од топло, слатко тесто со кремаст фил! Еве рецепт за еден совршен празничен колач, достоен за секоја свечана трпеза. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]