Tag: колач

Видео, Десерти

ЈУГОСЛОВЕНСКИ КОЛАЧ – еве што го прави посебен

Направете вкусен Југословенски колач. Југоносталгичарите сигурно веднаш ќе се фатат за работа, за овбој вкусен колач.Ова е се што ви треба: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер […]

Видео, Десерти

Откако ќе го пробате, ќе сфатите зошто го нарекуваат „магичен колач“ (ВИДЕО)

Овој колач од три слоја се подготвува неверојатно лесно! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете […]

Видео, Десерти

БРЗО И ТОЛКУ ВКУСНО, НЕМА ПЕЧЕЊЕ:  Кремаст колач со малини

Со неколку намирници направете брз и евтин, а сепак многу вкусен малина колач. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Десерти

ЛЕДЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Брз десерт кој не се пече!

Љубители на чоколадо, ова е вистински десерт за вас! Чоколаден колач во комбинација со портокал за свеж вкус… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Видео, Десерти

КРЕМАВО, ВКУСНО, ГОТОВО ЗА СЕКУНДА: „Брз пудинг колач”

 Со неколку состојки направете вкусен и евтин колач. По напорното работно време, со неколку намирници направете фантазија во кујната.       Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат […]

Видео, Десерти

ТАЈНАТА НАСОВРШЕН ДЕСЕРТ Е ОТКРИЕНА: Сладолед-колач

Направете нешто вкусно за периодов. Сладолед колач ќе ве заслади и ќе ве освежи и разлади.Ова е се што ви треба, а видеото прикажува и како се подготвува:   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен […]

Десерти

БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Чоколаден чизкејк готов за неколку минути

Како семеен десерт или за свечани прилики, овој единствен чизкејк ќе го направите за само неколку минути! Сирењето и чоколадото се одличен пар за десерт кој можете да го подготвите во облик на торта за свечености или едноставно ако сакате да се почастите. Здружете ги слатките фаворити во една комбинација […]

Десерти

ЕВТИН, БРЗ И СОЧЕН КОЛА СО КОКОС: Рецепт стар 25 години

Направете стар брз и лесен колач со кокос, по рецепт од пред 25 години, кој сеуште е меѓу највкусните. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Десерти

ЕДНОСТАВНА ПОДГОТОВКА: Колач без брашно и шеќер стана светски хит

Овој колач без брашно и шеќер стана светски хит. Покрај состојките, овој десерт се прави многу лесно, а доаѓа од Јужна Америка. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро […]

Видео, Десерти

Кокос коцки – меки и сочни! (ВИДЕО)

Рецепт за омилениот колач со кокос! Меки и сочни коцки кои ќе ве остават без здив… Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 […]