Tag: колачиња

Видео, Десерти

Десерт од 2 состојки за 15 минути – Има само 93 калории, а многу е евтин (Видео)

Направете вкусни, брзи и нискокалорични колачиња за секој ден.Ова е рецептот од две состојки кој е готов за 15 минути.       Овие колачиња имаат само 93 калории, брзи се и вкусни. Ова е деталната подготовка:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Крофни од банана и јаболка Експрес крофни Трилече – неверојатно […]

Десерти

Утрински колачиња со неодолива арома – Се прават со неколку состојки за миг

Направете утринска колачиња за „Добро утро“. Аромата е неодолива, здрави се и вкусни, а многу брзо се прават. Еве го рецептот: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе десерти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Десерти

За сите кои се плашат од калории: Брзи чоколадни пралине

Ако сте зависник од слатки и не можете да одолеете и кога се обидувате да живеете здраво, ова е рецепт за вас. Вака можете да уживате без грижа како тоа ќе влијае на вашите килограми. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]

Видео, Десерти

Распукнати колачиња полнети со сочно чоколадо (Видео)

Она што е посебно интересно кај овие колачиња е контрастот од крцкав стврднат слој и фина чоколадна внатрешност која е божанствено мека и се топи во уста. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен […]

Видео, Десерти

Израдувајте ги домашните: Новогодишни медењаци

Овие мирисни кексички ќе донесат вистинска свечана атмосфера на вашата трпеза… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Видео, Десерти

Руски капи – кремасти колачи со кокос (Видео)

Многу вкусни колачи, а едноставни за подготовка. Руските капи освојуваат и со вкус и со изглед! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Десерти

Вкусни велшки колачиња

Совршен десерт со чај и кафе! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

Линзери – Вкусен десерт на новогодишната трпеза (Видео)

Едноставни за подготовка, вкусни и декоративни – кој би им одолеал…   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како […]

Видео, Десерти

Без печење: Најбрзите кокосови колачиња (Видео)

Никогаш побрзо и поедноставно – подгответе вкусни кокосови колачиња! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Десерти

Празнични колачиња без јајца: Во нив сите ќе уживаат

Секогаш е добро да имате неколку рецепти за вегетаријанци, како и за лица кои тешко поднесуваат глутен. Ако го замените путерот со маргарин, овие Божиќни колачиња ќе можете да им ги послужите и на вегани. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]