Tag: кокос

Десерти

Кокос чоколадни колачиња – Без печење, ќе се изедат за миг

Направете вкусни чоколади со кокос кои веднаш ќе се изедат.       Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Десерти

Нема стоење до шпорет: Рафаело колачиња – Повкусни се од бомбиците

Вкусно уживање со многу кокос. Рафаело колачи се совршен избор за цело семејство.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Брз кокач за ненадејни гости: Се топи во уста, готов во три чекори

Направете брз и вкусен колач ако ви се најавија гости за Велигден. Сите ќе бараат репете. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Tips & Tricks, Видео

Трикови кои не ги знаевте: За што сè може да ви послужи кокосовото масло (Видео)

Дека кујнските намирници имаат супермоќи, ќе се уверите дури сега… За благодатите на кокосовото масло веќе сме запознати, но не и со сите. Оваа намирница е позната како многу лековита кај разни заболувања како што се срцеви тегоби, дијабетес, разни инфекции, болести на црниот дроб и бубрезите. Сепак, има и […]

Препораки

Од него се прават најубави десерти, а толку е здрав – Помага за разни болести

Го ставаме во многу десерти и обично тие се најубавите, а освен што е вкусен кокосот е и многу здрав, па се препорачува да се користи.Кокосовото брашно има 300 калории во 100 грама, има протеини и масти во себе. Има тиамин од витамините, рибофлавин, како и важниот витамин Б6. Има […]

Десерти, Посно и веге

Посни коцки со кокос – вкусно, евтино и брзо

Брзи и вкусни коцки со кокос кои се совршени за постот.Ќе ги правите често.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]

Десерти

Куглоф со чоколадо и кокос: Мек како памук, рецепт со кој нема мака

Мек како памук, брз за правење и навистина едноставен. Совршена кокос арома.Ова е рецептот за кокос куглоф.   Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]

Uncategorized

Торта со бисквити, кокос и пудинг: Матите и редите, нема печење и мака

Лесна торта во која се само се меша, се реди, лади и јаде. Ќе ви користи и за летниот период кој доаѓа бидејќи не се пече.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е […]

Десерти

Мини коцки со кокос, плазма и чоколадо – Ќе ви се најдат и за велигденската трпеза

Вкусни мали колачиња кои брзо се подготвуваат.Совршени се за секој ден, за гости или за свечена трпеза. Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти

Коцки со фил од кокос и растопено чоколадо – „лудило” од добар вкус

Направете вкусни колачи со кокос кои веднаш ќе се изедат.Ова е рецептот:         Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]