Tag: кока-кола

Десерти

Кока-кола торта, за сите кои го препознаваат врвниот вкус

Пробајте го овој единствен рецепт, ќе го правите одново и одново… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

Без брашно и јајца: Евтина Кока-Кола торта го „запали” Интернетот

Направете брза, евтина и лесна Кока-Кола торта: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме […]

Препораки

НИКАКО не мешајте алкохол со Кока-кола – опасно е!

Иако сите понекогаш сакаме да си дозволиме да излеземе, да пиеме и да се забавуваме, оваа комбинација на алкохол со кока-кола која често се пие е штетна и погрешна.Кока колата е без шеќер, или бар така велат, па брзо се апсорбира во цревата, а со тоа брзо се апсорбира и […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Ќе се шокирате што пиеме – ги свари соковите кои ги користиме секој ден, го доби ова

Свари Кока-Кола и Кока-Кола Зеро. Кока-Колата се згусна, Зерото буквално исчезна. Ова е разликата: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]

Tips & Tricks, Видео

Ќе се шокирате од овие кока-кола трикови – генијално  

Неколку трикови и мала магија во кујната со помош на кока-кола. Погледнете…   Повеќе на Готви.мк: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој […]

Видео, Деликатеси

Свари Кола-Кола па наполни банани со неа – СОВРШЕНО

Необично, интересно, креативно и вкусно.Земете банана, извадете ја внатрешноста, земете кока-кола и направете деликатес. Се е прикажано во видеото:     Wow 😁👅 Follow: 🌟 @inspiredbyvideos 💗 Follow: ⭐ @inspiredbyvideos 💗 Follow: 🌟 @inspiredbyvideos 💗 Also follow: @tendencyvideos @vibedegirl @inspiringtimeline @getlnspired Credit📸: @colavideos #amazing #perfect #inspiration #make #makeup #maquiagem #instablog […]

Видео, Десерти

Ставила диетална Кока-Кола во тестото за колачи: Не можеме да веруваме дека на ова не се сетивме порано! (ВИДЕО)

Колачите и тортите се вкусни десерти, но често бараат многу работа и труд. Но, што кога би ви кажале дека постои начин да направите вкусна торта, многу брзо и тоа со само две состојки? Работата да биде уште подобра, оваа торта е поздрава од онаа „обичната.“ Во ова видео, една […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Пресече лименка Кока-Кола – доби нешто модерно и корисно

Пресече лименка Кока-Кола и доби нешто модерно. Направете си маска за телефонот во неколку чекори, евтино, брзо и лесно.   Great Idea 😱😍 @colavideos Shop link in bio ☝ Follow: ♥ @meulugarfeminino 👄 Sigam: ♥ @meulugarfeminino 👄 ⠀⠀ ⠀ ⠀ ♥ @meulugarfeminino 👄 ⠀⠀⠀ ⠀ ⠀⠀⠀ ⠀ – Also follow:@lugardegarota […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Истурила лименка кока-кола на пилешкото месо. По ова, веднаш ќе одите во кујна!

Благодарение на онлајн шоу за готвење „CookingWithMayLynn“, научивме дека едноставна комбинација на соја сос и кока-кола го претвора вашето пржено пилешко месо во вкусно јадење. Сокот на месото ќе му даде перфектен вкус, а кожата ќе биде совршена, свежа и крцкава. Погледнете го рецептот: Поврзани вести на Gotvi.mk: Пилешко месо […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Направете фамозни кока кола колачиња во шише

Направете вкусни Кола-кола колачиња во шише. Се што треба да направите за овој интересен и фамозен рецепт, е да го погледнете видеото.   Повеќе рецепти на Готви.мк Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од […]