Tag: кифли

Предјадења

Од рерната ќе мириса толку убаво: Кифлички со сирење, од едно тесто излегуваат многу

Направете вкусни и брзи кифлички ова утро, кои толку убаво ќе мирисаат што сите ќе посакаат да пробаат веднаш.Вкусно тесто од кое излегуваат многу кифли, супер појадок или мезе, како и ужина за работа. Пријатно јадење! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена […]

Видео, Предјадења

Кифлички со маргарин, кората крцка, внатре се топат – ќе замириса цела населба

 Вкусни кифлички со маргарин кои се топат во уста и брзо се прават.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми

Видео, Главни јадења

Солени кифлички од пченкарно брашно (Видео)

Меки и сочни кифлички, многу вкусни дури и кога ги правите празни. Тогаш се најдобри со јогурт или кисело млеко, можете да ги јадете наместо леб, а меки се и наредниот ден. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: […]

Предјадења

Од рерната толку ќе мириса што едвај ќе дочекате да пробате: Кифлички со шунка и кашкавал

Ретки се оние кои може да им одолеат. Кога ќе замирисаат од рерна едвај ќе дочекате да ги пробате. Рецепт за вкусни кифлички со шунка: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок […]

Главни јадења

Брзи солени кифлички

За миг подгответе вкусни солени кифлички… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Предјадења

Внатре меки, од надвор крцкави: Брзи јогурт кифлички за утроѕо

Направете брзо солени кифлички за добро утро, кои ќе рашират арома.     Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Видео, Главни јадења

Брзо и лесно: Кифлички меки како душа (Видео)

Кифли кои ќе ги обожавате… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче […]

Предјадења

Брз појадок: Кифлички кои нараснуваат додека се загрее рерната

Брзи кифлички кои нараснуваат додека се загрева рерната. Навистина брз и лесен појадок или мезе за цел ден, ручек за работа или вечера.     Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој […]

Главни јадења

Вкусни солени погачици

Подгответе вкусни солени погачици по едноставен рецепт – може да ги направи секој! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Видео, Главни јадења

Задолжително пробајте ги: Неодоливи кифлички од кори

Кога еднаш ќе ги пробате, секогаш ќе ги правите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]