Tag: кисела вода

Предјадења

Пита со спанаќ и кисела вода – Брза и нараснува

Направете супер пита со кисела вода и спанаќ.   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Предјадења

Пржени лепчиња со кисела вода – Брз појадок пред работа

Направете пржени лепчиња со кисела вода. Уживајте! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал […]

Предјадења

Мини пити со кисела вода – Внатре меки горе кората крцка

Направете мини пити со кисела вода. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт […]

Meat

Ќофтиња со минерална вода – Совршени за со компир

Направете вкусни ќофтиња со кисела вода. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компирШеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Предјадења

Згужвана пита со кисела вода – Нема трошење многу пари и месење

Направете брза и лесна згужвана пита со кисела вода. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки […]

Предјадења

Брзи мафини со кисела вода

Направете посебни мафини кои ќе рашират арома.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Meat

Меки ќофтиња со кисела вода – брз ручек

Направете вкусни меки ќофтиња со кисела вода. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Десерти

Колач со кокос и кисела вода – рецептот ќе ви го бараат сите

Преубав и посен колач со арома на портокал. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Главни јадења

ЕВТИНО И БРЗО: Пекарски кифлички од кисела вода

Направете вкусни пекарски кифлички од кисела вода. СУпер брз рецепт од кој домот ќе замириса.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Препораки

Секојдневно ја пиеме – дали киселата вода е корисна или опасна по здравјето?

Иако киселата вода помага во многу случаи и не освежува, новите истражувања покажуваат дека знае да биде опасна по здравјето.Со голтањето кисела вода и голтањето гасови со неа, се буди хормонот на глад, па не поттикнува повеќе да јадеме. Испитувањата биле правени на 16 глувци поделени во 4 групи. Првата […]